ВРУ
Ради з’явився сервіс «Відкриті дані»

На офіційному веб-сайті Верховної Ради розпочав свою роботу у тестовому режимі новий сервіс «Відкриті дані». Як повідомили у прес-службі ВР, сервіс запроваджено на виконання плану реалізації пріоритетних заходів із забезпечення більшої прозорості, відкритості та підзвітності Верховної Ради.

До першочергового переліку наборів відкритих даних, які підлягають оприлюдненню, увійшли: нормативно-правова база України (база даних «Законодавство України»); інформація про розгляд питань порядку денного Верховної Ради (пленарні засідання); база даних законопроектів Верховної Ради.

«Сервіс «Відкриті дані» запроваджено у рамках реалізації пріоритетних заходів зі створення у Верховній Раді Електронного парламенту: відтепер громадськість, експертне середовище, науковці мають змогу здійснювати більш ефективний контроль за діяльністю єдиного законодавчого органу, оскільки дістають у своє розпорядження інструменти запобігання та виявлення корупції», – йдеться в повідомленні.

Як зазначили в прес-службі, сервіс не лише забезпечуватиме участь громадськості та експертних груп в ухваленні рішень парламентом і комітетами, але й надаватиме якісні публічні послуги з очікуваним скороченням часових затрат на виписки/обробку запитів.

Тестову версію порталу «Відкриті дані» з часом буде доопрацьовано спільно з партнерами проекту – Програмою розвитку ООН (UNDP) та Громадянською мережею ОПОРА. Раніше на сайті Ради з’явився сервіс електронних петицій. Також тут вже публікують інформацію про прогули депутатів та їхні парламентські запити.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, рух «Чесно» оцінив рік роботи Верховної Ради VIII скликання. На думку експертів, нардепи так і не змогли припинити кнопкодавство, також парламент не оприлюднює свій кошторис, проте працює більш прозоро.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ