Ердоґан
Туреччина може відмовитися від російського газу після інцидентів з авіацією РФ

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоґан на тлі загострення у відносинах Анкари та Москви через неодноразове порушення турецького повітряного простору російською авіацією пригрозив відмовою від російського газу. Крім того, глава республіки натякнув, що Анкара може обійтися без допомоги Росії в будівництві атомної електростанції «Аккую» на південному узбережжі Туреччини, повідомляє NEWSru.com.

За словами Ердоґана, «якщо Росія не побудує АЕС «Аккую» в області Мерсін, це зробить хтось ще», – повідомляє The Daily Sabah. «Вони вже вклали в неї 3 млн. доларів. Тож, саме Росії необхідно бути обережною в цьому питанні», – повідомив президент Туреччини.

Російсько-турецьку міжурядову угоду про співробітництво у сфері будівництва та експлуатації АЕС «Аккую» було підписано 12 травня 2010 року в Анкарі. Планується спорудження чотирьох енергоблоків. Майданчик будівництва станції розташований на узбережжі Середземного моря в провінції Мерсін.

Також Ердоґан нагадав, що Туреччина – «провідний покупець природного газу у Росії». «Втрата Туреччини обернеться для Росії великими збитками. Якщо необхідно, Туреччина може отримувати газ де-небудь в іншому місці», – пояснив політик позицію Анкари. До слова, Туреччина посідає друге місце за обсягом споживання російського газу, перша – Німеччина. У 2014 році турецька сторона купила у Росії 27,33 млрд. куб. м газу.

Насамкінець Ердоґан заявив, що «Росія повинна ретельно продумати ці питання». «Між двома країнами діє механізм співпраці на високому рівні за допомогою рад (Російсько-турецька ділова рада та Турецько-російська ділова рада, – ред). Припинення роботи цих рад також буде на шкоду Росії», – підсумував президент Туреччини.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 6 жовтня Туреччина повторно викликала російського посла для пояснень з приводу другого порушення повітряного простору країни, яке сталося 4 жовтня. Перед цим російський винищувач Су-30 вдерся у повітряний простір Туреччини 3 жовтня. Президент Туреччини розкритикував Росію через порушення турецького повітряного простору і заявив, що будь-яка атака проти Туреччини вважатиметься нападом на НАТО.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ