Путін-Асад
Президент Сирії відвідав Росію з візитом і зустрівся з російським лідером

«Путін наступає, Обама спостерігає», – так характеризує нинішній стан американсько-російських відносин оглядач The Washington Post Чарльз Краутхаммер.

«Здогадайтеся, хто щойно раптово з’явився в Кремлі? Башар Асад, диктатор і руйнівник Сирії, тепер черговий вихованець Владіміра Путіна. Після чотирьох років, протягом яких він відсиджувався в Дамаску, Асада покликали до Росії, щоби він схилив коліно перед Путіним, показав світові, що сьогодні близькосхідні питання вирішуються не у Вашинґтоні, а в Москві, і офіційно благословив захоплення Сирії чотирма державами під керівництвом Росії, яке зараз відбувається», – пише журналіст.

Путін не відновлює колишню радянську імперію, але він знову стверджує здатність Росії проектувати владу за межі її кордонів, вважає автор, перераховуючи такі події, як анексія Криму, зміцнення Росією військових баз в Східному Середземномор’ї та запуск крилатих ракет з кораблів у Каспійському морі. «Ви побачите вельми разючу демонстрацію поширення російського військового впливу з часів холодної війни», – йдеться в статті.

«Звичайно, для Обами це все не має значення», – іронізує журналіст. «У сучасному світі, – заявив той в ООН минулого місяця, – показником сили вже не є контроль над територією». «Те, що він насправді вірить в цю фантазію, продемонструвале цілковите залишення Іраку і втрату американських баз, з яких ми могли б поширювати вплив у регіоні (в першу чергу, запобігши, за допомогою контролю над іракським повітряним простором, переозброєнню і зміцненню режиму Асада Іраном)», – йдеться в статті.

«Всім, хто проживає у зоні будь-якого конфлікту, хто розраховував на США, варто почати пакувати валізи, збираючись до Німеччини», – саркастично підсумовує автор.

Водночас оглядачі Financial Times попереджають, що Путін не зможе контролювати мінливий сирійський конфлікт. «Обличчя цього конфлікту безперервно змінюється, і відтоді, як Росія минулого місяця почала завдавати своїх авіаударів, воно стало особливо мінливим. Якщо у трагічного сирійського конфлікту колись і був якийсь всеосяжний наратив, то тепер його немає. Замість нього – величезна кількість другорядних сюжетних ліній, які стрімко примножуються і які нерідко породжують непередбачені наслідки», – пише кореспондент видання в Бейруті Девід Ґарднер.

«Ймовірним непередбаченим наслідком» сухопутної операції, розпочатої силами сирійської армії за підтримки Ірану, за словами автора, може стати «новий потік біженців» за межі країни. Якщо ж наступ сирійських курдів за підтримки коаліції на чолі зі США на Ракку – столицю ІД – увінчається успіхом, є ризик військового втручання в конфлікт Туреччини, союзниці по НАТО, яка вже погрожувала вторгненням. Автор статті рекомендує світовим лідерам «ознайомитися зі схемами «Хто кого підтримує в Сирії», які тепер публікуються в багатьох ЗМІ, і подивитися, чи узгоджуються вони між собою».

Читайте: «Залишайся, хлопче, з нами!»: турецький прем’єр побажав Асаду залишитися в РФ

Інформаційний Акцент

  • Вася

    Пусть эта чума херячит исламскую Сирию (хотя, древнейший народ, и их жалко, но своя рубашка ближе к телу), только бы эту несчастную Украину оставил демон в покое (пока его не заберет ад…).