Shell
Компанія Shell обмірковує припинення сланцевого проекту в Україні

Компанія Shell, що здійснює видобуток нафти і газу по всьому світу, може згорнути ще один проект в Україні через рішення уряду встановити ренту в розмірі 55%. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв, пише ZN.UA.

«Щодо компанії Shell, аби просто прояснити: є кілька проектів, один вони дійсно залишили через війну на сході, на жаль, проект по збуту, зараз знаходиться під питанням, продовжувати чи ні, тому що рента, яку встановив уряд, дуже висока», – підкреслив Коболєв. Він також розкритикував політику міністерства фінансів: «55% для приватних компаній дуже висока рента, але сподіваємося, що вони залишаться».

За словами чиновника, із 20 млрд кубометрів газу, що видобуваються в Україні, 7 млрд припадають на видобуток приватними компаніями. «Приватні компанії не бажають продавати газ навіть за ціною 7,2 тисяч грн. Вони продають газ зараз по 9,6 тисяч грн», – додав глава «Нафтогазу».

Нагадаємо, Shell та ПАТ «Укргавідобування» в 2011 році оновили договір про спільну діяльність. Договір, пайова участь компаній в якому становить 50 на 50, передбачає буріння трьох пошукових свердловин, розвідку і видобуток вуглеводнів в ущільнених пісковиках на площі близько 1,3 тис. Кв. км.

У вересні 2013 року Shell і «Укргазвидобування» завершили буріння першої розвідувальної свердловини (Первомайському р-н), в березні 2013 року – другої свердловини (Близнюківський р-н).

Довідка: Shell – міжнародна британсько-голландська компанія, що об’єднує енергетичні та нафтохімічні підприємства в 90 країнах світу. «Укргазвидобування» є найбільшою газодобувної компанією України, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ