Shell
Shell передасть Україні всі напрацювання за проектом видобутку сланцевого газу

Нафтогазовий гігант Shell, який планував розробляти родовища нетрадиційних вуглеводнів у Харківській та Донецькій областях, ухвалила рішення вийти з проекту та передати всі свої напрацювання державі та компанії «Надра Юзівська». Про заявив голова правління Національної акціонерної компанії «Надра України» Ярослав Климович, передає УНІАН.

«Shell витратила значні кошти на розробку цього проекту, вкладені кошти на проведення розвідувальних робіт, переобробку, переінтерпретацію. Були закуплені труби, інше технічне обладнання. На превеликий жаль, у червні Shell повідомив про вихід з цього проекту. Після цього в проекті залишаються два учасники – держава і «Надра Юзівська», – сказав Климович.

Відомо, що 90% компанії «Надра Юзівська» належать державі в особі держкомпанії «Надра України». За інформацією Климовича, попри те, що Shell вклала значні кошти і не отримала результату, повернення грошей компанії не передбачено. Він розповів, що для врегулювання питання виходу цієї компанії Shell і державі було запропоновано підписати додаткову угоду. «Вона передбачає врегулювання питання щодо раніше укладених Shell договорів, які були підписані нею з операційної угоди, врегулювання питання щодо матеріалів і геологічної інформації щодо проекту», – уточнив Климович.

При цьому він повідомив, що Україні «просто відмовитися від цього проекту недоцільно. Ми працюємо над тим, щоби знайти заміну учасникам цих проектів. Розіслали листи провідним компаніям, які працюють в напрямку освоєння родовищ нетрадиційного газу. Проводимо сьогодні переговори з Китаєм, Індією, є інтерес з Канади». За словами голови «Надра України», інтерес до проекту є, навіть попри бойові дії на сході країни.

Угоду між компанією Shell і «Надра Юзівська» про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях було підписано 24 січня 2013 року.

Тим часом італійці таки видобуватимуть в Україні сланцевий газ. Вже наприкінці 2015 року італійський концерн Eni планує почати буріння свердловини для його видобутку на заході України.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у червні 2015-го року в компанії Shell, що здійснює видобуток нафти й газу по всьому світу, заявили, що можуть згорнути ще один проект в Україні через рішення уряду встановити ренту в розмірі 55%.

Довідка: Shell – міжнародна британсько-голландська компанія, що об’єднує енергетичні та нафтохімічні підприємства в 90 країнах світу. «Укргазвидобування» є найбільшою газодобувної компанією України, що забезпечує близько 75% загального видобутку газу в країні.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ