Шенґенська зона
Питання біженців може зруйнувати Шенгенську систему

Якщо країни Європи не зможуть дійти консенсусу щодо проблеми прийому біженців, це поставить під питання існування Шенгенської зони і змусить переглянути Дублінські угоди. Про це на зустрічі з пресою в Берліні заявила канцлер Німеччини Анґела Меркель, повідомляє Укрінформ.

«Якщо нам не вдасться домовитися про справедливий розподіл біженців, то, звичайно, питання Шенгену для багатьох стане на порядок денний», – сказала Меркель.

За її словами, угоди Дублін-3, згідно з якими біженці мають реєструватися в країні, куди прибули у першу чергу, «зовсім не працюють». Втім, з прикордонним контролем це не пов’язано, зазначила канцлер.

Раніше про можливу необхідність «переглянути правила гри» заявив міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр. «Ми сподіваємося, що цього не станеться, ми підтримуємо Шенген, особливо Німеччина, але якщо ніхто не дотримується закону, Шенген у небезпеці», – заявив глава німецького МВС.

Німецькі політики та їхні колеги у низці країн Західної Європи бачать шлях до розв’язання проблеми у справедливому квотуванні розподілу біженців. Зараз же деякі держави несуть куди більший, ніж інші, тягар. Німеччина цього року готується прийняти 800 тис. біженців, підтвердила Меркель. Вона назвала ситуацію з біженцями в Європі «катастрофічною» й заявила про нульову толерантність щодо проявів ксенофобії та расової ненависті, яким «немає і не може бути виправдання і пояснення».

Канцлер ФРН заявила, що пишається тим, як більшість її співвітчизників ставиься до вимушених мігрантів, котрі прибувають до країни.

Раніше Президент Європейської Ради Дональд Туск назвав міграційну кризу найважливішим на сьогодні питанням для Європи. Голови МВС та міністри юстиції країн Євросоюзу зберуться на екстрену нараду з питань мігрантів 14 вересня в Брюсселі.

Зазначимо, Президент Польщі Анджей Дуда вже заявив, що його країна не готова приймати нових мігрантів з Близького Сходу та Північної Африки, оскільки очікує наплив біженців з України.

Читайте: Меркель освистали під час її візиту в табір для біженців

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ