Шенген мешканцям Криму слід відкривати в Україні
ЄС посилить контроль на кордонах Шенгенської зони

Країни ЄС хочуть зробити можливим контроль своїх громадян на зовнішніх кордонах Шенгенської зони на постійній основі, повідомляє DW.

Відповідні зміни планується внести в другій абзац сьомої статті Шенгенської угоди. Представник Люксембургу, який тепер головує в ЄС, повідомив, що зміни будуть внесені для того, щоби відстежувати потенційних джихадистів серед громадян країн Євросоюзу – тих, які вирушають до Сирії та Іраку і потім повертаються звідти.

Серед інших тем, які мають намір обговорити міністри внутрішніх справ і юстиції країн ЄС: створення до кінця 2015 року єдиного реєстру даних авіапасажирів і відкриття при Європолі Антитерористичного центру, який має розпочати роботу з 1 січня 2016 року. Він повинен забезпечити поліпшення координації роботи правоохоронних органів. Після паризьких терактів ЗМІ називали це ахіллесовою п’ятою європейських силовиків, вказуючи, що терористам про це було добре відомо: саме тому деякі жили в Бельгії, що ускладнювало їх виявлення. Крім того, буде винесено на обговорення пропозицію Єврокомісії про обмеження в торгівлі зброєю.

Як відомо, Шенгенська зона охоплює 22 з 28 країн Євросоюзу плюс Норвегію, Ісландію, Ліхтенштейн та Швейцарію. Всередині неї, як правило, прикордонний контроль не діє. На зовнішніх кордонах, відповідно до статті 7, всі, хто в’їжджає і виїжджає, зазнають «мінімальної перевірки», яка «дозволить встановити особу на основі її проїзних документів». При цьому розширена перевірка громадян ЄС, наприклад, порівняння їхніх документів з європейською чи національною поліцейською базою, може, згідно з документом, проводитися лише «на несистематичній основі». Починаючи з літа нинішнього року деякі країни Шенгенської зони вже стали запроваджувати додаткові обмеження на кордонах, які були пов’язані з рекордним напливом біженців.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, терористичне угрупування «Ісламська держава» в своєму новому відео погрожує вдарити по Білому дому, а також влаштувати нові теракти у Франції. Раніше «ІД» випустила відео, на якому погрожує вчинити теракт у Нью-Йорку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ