«МТС Україна» може змінити назву на Vodafone
«МТС Україна» може змінити назву на Vodafone

МТС веде переговори з великими міжнародними телекомунікаційними операторами щодо купівлі прав використання їхніх брендів в Україні. Про це розповіло «Вєдомостям» джерело, близьке до акціонерів МТС, співробітник одного з її конкурентів і людина, близька до самої МТС.

Зокрема, співрозмовники видання називають групу Virgin Річарда Бренсона і британську Vodafone. З Virgin домовитися не вдалося, так що, ймовірно, МТС перефарбує вивіски в Україні в Vodafone.

Весь минулий рік «МТС Україна» втрачала абонентів: якщо в березні їх було 21,7 млн, то в кінці грудня – 20,2 млн. Частка оператора на українському ринку за кількістю обслуговуваних sim-карт знизилася за рік з 37 до 34%, а відтік збільшився з 6,2% у першому кварталі до 34,2% у четвертому кварталі. МТС пояснювала це анексією Криму і бойовими діями на сході України. З 1,3 млн абонентів, яких втратила українська МТС минулого року, близько 1 млн – мешканці Криму; інші втрати – результат різних факторів, зокрема сприйняття марки, кажуть аналітики ринку.

Щоби дистанціювати український бізнес від російського, МТС змінила схему володіння українською «дочкою»: якщо раніше та належала їй безпосередньо, то тепер – через нідерландську Preludium BV і люксембурзьку Allegretto Holding. Цю реорганізацію МТС пояснювала бажанням розширити можливості залучення інвестицій в «МТС Україна». Ребрендинг – альтернатива зниженню пакета в українській «дочці», кажуть анонімні співрозмовники.

Довідка: МТС і Vodafone ще в 2008 році уклали «ексклюзивну стратегічну неакціонерну угоду»: домовилися обмінюватися маркетинговим і технологічним досвідом, спільно закуповувати обладнання тощо. У грудні термін угоди закінчується, нагадує людина, близька до однієї з її сторін. Компанії обговорюють можливості подальшої співпраці, говорить представник МТС Дмитро Солодовніков. Ці переговори тривають, підтвердив Адам Ліверсейдж з Vodafone, але поки вони на дуже ранній стадії. Від коментарів з приводу ребрендингу МТС в Україні обидва відмовилися.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ