Усього дві години денного сну можуть «врятувати життя»
Усього дві години денного сну можуть «врятувати життя»

Експерти підтвердили, що щоденна сієста, яку так полюбляли британські прем’єри Марґарет Тетчер і Вінстон Черчилль, дуже корисна для здоров’я. Як повідомляє The Telegraph, денний сон може «врятувати життя», оскільки завдяки йому знижується ризик серцевих нападів.

Експерти з Греції вивчили близько 400 чоловіків і жінок віком від 50 до 61 року, які страждають на високий тиск. З’ясувалося, що у тих з них, хто приділяв час денному сну, тиск після цього знижувався приблизно на 5%.  Цього достатньо, щоби вплинути на кількість серцевих нападів, вважають учені.

Учені радять звернути увагу на цей простий рецепт довголіття, який суттєво може покращити вам життя. Це може знизити на 10% ризики інфаркту та інсульту і продовжити життя на декілька років.

Утім, дослідники зауважують: сон після обіду має тривати дуже недовго. Година-півтори після обіду — це сон ледачої людини. Така тривалість корисна для юних, тому що під час сну виробляється гормон росту й відновлюються кістки та м’язи. Дорослі мають спати вдень значно менше.

20 хвилин — справжній післяобідній сон. Це ідеальна тривалість сну вдень: звільняє мозок від непотрібної інформації та навіть розвиває довготермінову пам’ять. 5-20 хвилин — мінісон. Покращує витривалість, увагу, відновлює рухову активність. 2-5 хвилин — мікросон. Якщо ви відчуваєте сонливість, то такий сон може її побороти. Іноді достатньо кількох хвилин, щоб «перезавантажити систему».

Читайте: Названо «найрозумніші» міста планети

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ