ліки
Хворі на гемофілію знову просять у МОЗ життєво необхідні ліки

Мінохорони здоров’я вкотре вчасно не провело відповідних тендерів і вже півроку немає факторів згортання крові, якими має забезпечувати хворих держава, передає 5 канал.

Півсотні хворих на гемофілію та їхні родичі влаштували мітинг під стінами Міністерства охорони здоров’я та викликали на бесіду голову відомства. Питання до міністра одне: коли недужі отримають фактори згортання крові. Адже вже півроку ліків вони не бачили. А без цих препаратів, кожен день їхнього життя може закінчитися летально.

Чиновники все ж таки вийшли до мітингувальників. Утім, чому затягнули із тендерами й коли нарешті можна буде отримати ліки – ці питання так і лишилися без відповіді.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, інформація про те, що в Україні закінчуються незамінні ліки та вакцини з’явилася ще навесні 2015 року. Причина полягає у тому, що Міністерство охорони здоров’я затягує закупівлю медикаментів. Згідно з регламентом, державні закупівлі мали провести ще в січні, а тендерний цикл, який забезпечує безперебійне забезпечення ліків, займає до семи місяців. Тобто якщо в січні запускається цей процес, то вже в серпні-вересні лікарні забезпечені медикаментами. Нагадаємо, раніше повідомлялося, що МОЗ хоче, щоб Україна закуповувала медпрепарати через ООН. У МОЗ також пообіцяли «вирішувати питання» про закупівлі ліків через прокуратуру.

16 липня на сайті Національної ради реформ були опубліковані проміжні результати моніторингу прогресу впровадження реформ в Україні за 17 пріоритетними напрямками. Найменш результативною, за підсумками шести місяців 2015 року, виявилася реформа системи охорони здоров’я.

Читайте: Експерт: державі невигідно купувати ліки для хворих на ботулізм

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ