protsess-shlyuzovaniya
На ремонт шлюзів на Дніпрі нададуть 105 млн. грн. з фонду бюджетної підтримки від ЄС

Американські інженери завершили технічне обстеження п’яти шлюзів на Дніпрі. Висновки звіту свідчать про незадовільний стан об’єктів та необхідність термінової реконструкції. Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури з посиланням на міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

На ремонт шлюзів на Дніпрі нададуть 105 мільйонів гривень з фонду бюджетної підтримки від ЄС, щоб уникнути екологічної небезпеки, зазначив чиновник. Відповідне рішення ухвалено після оприлюднення звіту американських інженерів.

Як наголосив очільник відомства, Міністерство інфраструктури спільно з міжнародними фінансовими організаціями та партнерами наразі вже розробляє план дій щодо довгострокової програми реконструкції шлюзів.

Варто зазначити, що, згідно з даними Інституту колоїдної хімії та хімії води НАНУ, на території України немає жодної чистої річки.

Зокрема, найнижчий відсоток чистої води – в Сіверському Донці, Західному Бузі та в притоках Дніпра, що складаються в основному із суміші сільськогосподарських добрив, каналізаційних і промислових стоків. Ті ж дані підтверджують і в Національній геофізичній обсерваторії, стверджуючи, що зазначені водойми – найбрудніші в Україні.

Наприклад, у Західному Бузі вміст азоту перевищує гранично допустиму концентрацію у 15 разів, а важких металів – у 8. У притоках Дністра – Тисмениці, Лімниці та Бистриці Надвірнянській – сполук марганцю більше норми в 29 разів, а міді – у 41.

У Київському, Каховському та Кременчуцькому водосховищах ці елементи деколи перевищують норму вже у 80 разів. А в притоках Дніпра – Прип’яті, Тетереві, Ірпені та Десні – вміст заліза, марганцю та міді місцями перевищує норму в 18, 57 і 40 разів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ