Сходи тролів
Сходи тролів – мальовнича дорога, що петляє по гірських схилах в західній частині країни

Так звані Сходи тролів або Тролльстіген, знаменитий мальовничий гірський серпантин, частково відкрили для мандрівників у Норвегії, передає Укрінформ.

Повністю дорогу протяжністю 106 кілометрів не відкривають через загрозу обвалів. Для руху автомобілів на літній період буде доступний відрізок між вершинами Слеттвикане і Стигрера. У регіоні очікують велику гірську снігову масу, яка або зійде лавиною, або розтане.

Влада ж радить автомобілістам і туристам стежити за дорожніми оголошеннями, перш ніж вирушати на Тролльстіген.

Нагадаємо, Сходи тролів мальовнича дорога, що петляє гірськими схилами в західній частині країни – Вестланн. Частина шляху є ділянкою федеральної траси, що сполучає міста Ондалснес і Валльдал.

У середні століття у жителів долини Валльдален була проблема, як дістатися до ярмарку в місті Румсдален. Окружний шлях займав кілька днів, а гірський перевал був недоступний для подолання. І, нарешті, у XVIII столітті почалося будівництво короткої дороги через перевал Тролльстіген. Воно тривало кілька десятків років через важкі метеорологічні та геодезичні умови: сніжні зими, коротке літо, каменепади, сходження лавин.

Влітку 1936 року готову дорогу приймав сам король Норвегії Хокон VII. Спорудження охрестили Тролльстіген, що в перекладі означає «Сходи тролів».

Сама ж дорога під час підйому робить 11 різких поворотів, кут підйому іноді становить 9%. Приблизно на середині підйому знаходиться міст через водоспад Стігфоссен.

На самій вершині (858 метрів над рівнем моря) є велика автостоянка і безліч сувенірних крамничок. У декількох хвилинах ходьби від автостоянки розташований оглядовий майданчик, з якого відкривається вид на Сходи тролів і на водоспад Стігфоссен (його висота 180 метрів).

Місцями ширина не перевищує 3,3 м, тому проїзд машин, довжина яких понад 12,4 м, заборонено.

Читайте: Іспанію визнали найбільш придатною для туризму країною

БЕЗ КОМЕНТАРІВ