Шокін
Шокін розповів про «привіти від дніпропетровської групи»

Голова Служби безпеки України Василь Грицак натякнув, що йому погрожують у зв’язку зі справою про дніпропетровське злочинне угруповання. Про це він сказав на прес-конференції 2 листопада, яку провів спільно з Генпрокурором України Віктором Шокіним, пише Newsru.com.

Грицак зазначив, що працівник СБУ Віктор Манзик був застрелений у Волновасі «людиною, яка асоціюється нами з цим угрупованням». Правоохоронці відслідковують й інші злочинній діяння. «Чому 255-та стаття? Чому злочинна організація? Є фонд («Фонд оборони країни»), є маса моментів, під які маскуюється справжнє обличчя. Є видима частина айсберга – і значно більша частина перебуває під водою», – заявив голова СБУ.

«Ми ще не сказали про те, що – ви самі запитайте у декого з командирів батальйонів, які свого часу отримували матеріально-технічне забезпечення, в тому числі, від фонду – як потім у них забирався автотранспорт, який давався їм не на постійне користування, а у «врємєнноє пользованіє», – зазначив він. За словами Грицака, «коли хлопці відмовлялися виконувати там забаганки по рейдерським моментам, техніка у них забиралася». «Ви запитайте у Юри Берези, мого побратима, в якого різали колеса, чому це робилося, і були погрози», – сказав він. «Чому я емоційний сьогодні? Тому що просто нашим уже хлопцям і мені особисто «привіти» передають, розумієте, я так м’яко скажу», – заявив голова СБУ. «Не Вам одному», –прокоментував цю фразу Генпрокурор Віктор Шокін.

Водночас Грицак заявив, що не хоче «кинути тінь» на благодійний фонд, добровольців і волонтерів. За його словами, ліквідоване у Дніпропетровську «злочинне угруповання спеціалізувалося на викраденні людей… За матеріалами проваджень, за командою керівників так звані приватні охоронці Кошляка, озброєні автоматами, здійснювали викрадення і тиск чинили на цих людей. Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом».

Як заявив голова СБУ, створений цією групою конвертаційний центр «мав відношення або легалізовував кошти для однієї із політизованих структур, яка бере участь у перегонах (виборчих, – ред.)». «Зараз можна сказати, до кого він мав безпосереднє відношення. На потреби потенційного кандидата у мери міста Києва, за попередніми підрахунками, було обготівковано близько 50 млн. грн.», – сказав голова СБУ. «Добовий оборот конверта сягав 15-20 млн. грн.», – додав він.

Грицак зауважив, що не хоче робити «жодних висновків і робити когось злочинцем». «Не хочу кинути жодним чином тінь на фонд, на людей, на добровольців, на волонтерів, які працювали в цьому фонді, але вони абсолютно не знали того, напевно, що тільки те, що лежить зверху, – це зі 160 млн грн 40 млн пішло не на ті цілі, куди планувалося», – сказав він. У свою чергу, Генеральний прокурор України Віктор Шокін заявив, що ця організована злочинна група – «не сьогоднішнього дня», вона має «тривалу історію, починаючи ще з 2000-х років». Шокін додав, що слідчі Генпрокуратури разом із СБУ розслідують справи, «які мали місце й раніше».

Нагадаємо, 31 жовтня в Дніпропетровську співробітники СБУ затримали бізнесмена та лідера партії «Укроп» Геннадія Корбана. ГПУ звинувачує його у привласненні, розтраті майна (ч.5 ст.191 КК) і незаконному заволодінні транспортним засобом (ч.1 ст.289 КК), а також у створенні організованої злочинної організації. Серед нібито наявних у ГПУ доказів у справі злочинного угруповання в Дніпропетровську – підроблені печатки, акумулювання у фондах грошових коштів, викрадення людей, наявність приватного автомобіля для прослуховування, зброя.

Президент України Петро Порошенко зазначає, що розслідування у справі Корбана має проходити максимально прозоро, і заявляє, що найближчим часом країна має почути нові прізвища тих, кого буде притягнуто до відповідальності. А ось на думку екс-голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського, жодних кримінальних злочинів за лідером «Укропу» немає, а «справа Корбана – це чиста політика».

Читайте: Transparency International: керівництво України руками Шокіна «приручає» антикорупційний блок

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ