Шотландія планує референдум щодо незалежності від Великої Британії
Шотландія планує референдум щодо незалежності від Великої Британії

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен заявила, що вже наступного тижня буде подано законопроект щодо повторного референдуму про незалежність Шотландії від Великої Британії – передає DW.

За словами Стерджен, повторний референдум щодо незалежності Шотландії від Великої Британії дуже можливий уже до 2020 року, оскільки вже незабаром буде подано відповідний законопроект.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи очікує вона другого референдуму до 2020 року, високопосадовець зазначила: «Я думаю, це дуже ймовірно з огляду на ситуацію, в якій ми перебуваємо… Усе, що трапилося відтоді, схоже, змусило мене думати так більше, ніж вранці після референдуму».

Нагадаємо, 2014 року в Шотландії, яка має напівавтономний статус у Великій Британії, на референдумі 52% громадян проголосували за те, щоб залишитися в складі Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії. Щоправда, під час референдуму щодо Brexit 2016 року 62% шотландців проголосували проти виходу з ЄС, у той час як 52% населення Сполученого Королівства віддали голоси на користь цього рішення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ