WikiLeaks заявила про стеження США за трьома останніми президентами Франції
WikiLeaks заявила про стеження США за трьома останніми президентами Франції

Франція не терпітиме дій, які загрожують її безпеці та захисту національних інтересів. Про це йдеться у заяві Єлисейського палацу після оприлюднення інформації щодо стеження спецслужб США за французькими високопосадовцями, пише Європейська правда.

У документі зазначається, що інформація щодо фактів шпигунства була розглянута сьогодні на засіданні Ради оборони, скликаної президентом Франсуа Олландом. «Це неприйнятні факти, які вже призводили до непорозумінь між США та Францією, зокрема, наприкінці 2013 року під час першого оприлюднення схожої інформації і напередодні державного візиту президента США в лютому 2014 року. Американська влада взяла на себе певні зобов’язання. Їх необхідно згадати і суворо дотримуватися», – йдеться у повідомленні.

Раніше WikiLeaks почав публікацію надсекретної документації Агентства національної безпеки США про прослуховування французьких високопосадовців. Згідно з опублікованими документами, АНБ стежив за президентами Франції Жаком Шираком, Ніколя Саркозі та Франсуа Олландом, а також за французьким кабінетом міністрів і послом Франції в США. МЗС Франції у середу, 24 червня, викликало посла США для пояснень.

США, у свою чергу, прокоментували викриття Wikileaks, заявивши, що наразі не займаються перехопленням телефонних розмов президента Франції Франсуа Олланда. Про це заявив офіційний представник Ради національної безпеки Білого дому Нед Прайс у поширеній у вівторок ввечері письмовій заяві. За словами Прайса, відомства США «не роблять і не будуть робити своєю мішенню контакти президента Олланда», передає російське агентство ТАСС.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ