Штучний інтелект
Тест розробив професор інформатики з Університету Торонто

Штучному інтелекту бракує здорового глузду. Це з’ясувалося у ході спеціального тесту. Новий тест, розроблений у 2011 році, створено як альтернативу знаменитому тесту Тюринґа. Про це повідомляє IEEE Spectrum.

Його творець, професор інформатики з Університету Торонто Гектор Левескі, запропонував поставити штучному інтелекту запитання з двома варіантами відповідей. Приміром, у дослідженні ставили запитання: «Чоловік не міг підняти свого сина, тому що він був занадто слабким. Хто був слабким – чоловік чи його син?».

Для людини доволі легко визначити, до якого іменника відноситься займенник «він», але для штучного інтелекту таке завдання виявилося вкрай складним.

Нагадаємо, тест Тюрінґа визначає, чи можна машинний інтелект ототожнити із людським.

Відомий англійський учений Алан Тюрінґ сформулював тезу, спрямовану на визначення моменту, з якого машину можна вважати інтелектуальною. Нехай експерт за допомогою телефону або подібного віддаленого пристрою спілкується з кимось (або чимось), що може бути як людиною, так і машиною.

Експерт дає певні тести-завдання. За результатами відповідей він повинен визначити, з ким він має справу – з людиною чи з ЕОМ. Якщо він приймає комп’ютер за людину, комп’ютер можна вважати інтелектуальним. Ця перевірка і є тестом Тюрінґа.

7 червня 2014 року на конкурсі, присвяченому 60-річчю з дня смерті Тюрінґа, комп’ютерна програма, що видавала себе за 13-річного хлопчика з України, переконала 33% суддів, що вона людина, ставши першим в історії комп’ютером, але чимало скептиків вважають, що тест не було пройдено.

Читайте: Учені провели змагання між людиною та штучним інтелектом

БЕЗ КОМЕНТАРІВ