Сміттєпереробний завод у Швеції
Сміттєпереробний завод у Швеції

Утилізація побутових відходів із виробленням електроенергії та тепла у Швеції, що є європейським лідером у цій галузі, сягнула таких показників, що на звалища країни потрапляє лише 4% сміття. Аби місцевим сміттєпереробним підприємствам було на чому працювати, країна забиратиму в сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття щороку.

Як розповідає Дзеркало тижня, у середньому в Європі до полігонів для остаточного захоронення доходить близько 38% сміття. А ось шведи забезпечують 20% центрального опалення в країні за рахунок спалювання сміття. Також одержувану енергію використовують для вироблення електрики – це забезпечує ще чверть мільйона будинків.

Деякий час тому чиновники з Організації по збору та утилізації відходів дійшли висновку, що країна виробляє недостатньо сміття для забезпечення власних енергетичних потреб. Щоб вирішити проблему, фахівці організували імпорт відходів з інших країн.

Тепер Швеція буде щорічно забирати у сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття. Більшу його частину постачатиме Норвегія. Фахівці кажуть, що незабаром провідним державам Європи бракуватиме власного сміття для переробки. Тоді доведеться налагодити його імпорт з Італії, Болгарії, Румунії чи країн Прибалтики, які «славляться» своїми гігантськими звалищами і відсутністю сучасних сміттєпереробних заводів.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ