Швеція сміттєпереробний завод
У Швеції закінчилося власне сміття

У Швеції закінчились побутові відходи для переробки в електрику та енергію. На звалища країни відправляється лише 4% такого сміття. В Європі цей показник становить близько 38%. Про це пише ZN.ua.

Швеція вже давно лідирує у галузі переробки відходів серед інших європейських держав. На спеціальних підприємствах сміття спалюється, за рахунок цього нагрівається вода, яка обігріває житлові та адміністративні будівлі (забезпечуючи 20% центрального опалення в Швеції). Крім того, частина одержуваної енергії використовується для вироблення електрики, яка живить приблизно чверть мільйона будинків.

Щоби розв’язати проблему нестачі відходів, фахівці організували їхній імпорт з інших країн. Тепер Швеція щороку забиратиме у сусідів приблизно 800 тисяч тонн сміття. Більшу його частину постачатиме Норвегія. Цій країні спалювати свої відходи обходиться дорожче, ніж переправляти їх до Швеції.

Варто зазначити, що спалювання сміття призводить до викиду в атмосферу діоксинів, які становлять загрозу для навколишнього середовища. Крім того, в золі міститься чимало важких металів. Цей побічний продукт перетворення відходів в енергію необхідно відправляти на ті самі звалища, тому він експортується назад до Норвегії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, днями в Україні сталася надзвичайна ситуація через відсутність сміттєпереробного заводу. 30 травня у Жовківському районі Львівської області на території полігону твердих побутових відходів (Грибовицьке сміттєзвалище) після завершення гасіння пожежі під час збору пожежно-технічного обладнання стався зсув сміття, під який потрапило троє рятувальників. Їх завалило відходами з висоти 90 метрів.

1 червня оголошено у Львові днем жалоби в зв’язку із загибеллю рятувальників на полігоні в Грибовичах.

Голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Руслан Кошулинський вважає, що відповідальними за нещасний випадок та пожежу на Грибовицькому сміттєзвалищі є представники влади у місті та області, зокрема, голова Львівської облради та адміністрації та міський голова Львова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ