Українські військові не залишать Широкине
Тимчук вважає, що демілітаризація в Дебальцевому була б більш доречною, ніж у Широкиному

Широкине може залишитися мілітаризованою зоною. Про це в ефірі телеканалу 112 Україна заявив прес-секретар штабу антитерористичної операції (АТО) Анатолій Стельмах.

«Найгарячішими точками наразі залишаються Піски, Опитне, Авдіївка, це населені пункти, які розташовані поблизу Донецька, і з боку Донецька чи донецького аеропорту ведеться обстріл. Щодо Широкиного, то там тривають переговори щодо демілітаризації цієї зони. На сьогодні наші військові там є, всі контролюючі висоти перебувають під нашим контролем. Якщо будуть досягнуті певні домовленості, можливо, ця зона залишиться мілітаризованою, але це вже рішення політичного керівництва країни», – сказав він.

Стельмах також зазначив, що бойовики не змінили своєї звичайної тактики обстрілів і надалі застосовують заборонену Мінськими домовленостями зброю. Зокрема, у прес-центрі АТО повідомили, що за минулу добу противник 99 разів порушив режим припинення вогню. У відповідь підрозділи сил АТО вели вогонь з озброєння, що не заборонене Мінськими угодами.

Нагадаємо, 23 липня 2015 року лідери так званої «Нормандської четвірки» домовилися до 3 серпня знайти рішення щодо виведення українських військових з Широкиного, яке має увійти в 30-кілометрову демілітаризовану буферну зону.

Рішення про відхід української армії з широкинських висот бійці сектора «М» вважають тактичною помилкою. «Хочете утримати Маріуполь, вам потрібно утримувати широкинські висоти. Іншого шляху не існує, – пояснив свою позицію комбат «Азова» Андрій Білецький, звернувшись до української влади. – Якщо Ви хочете здати Маріуполь, тоді не потрібно проливати кров. Просто здайте, відійдіть в Запорізьку область, ще якусь і так далі… Ми здаємо 500 метрів висот, але насправді ми здаємо півмільйонне місто».

У свою чергу, координатор «Інформаційного спротиву» Дмитро Тимчук вважає, що демілітаризація по лінії Дебальцеве – Горлівка була б зараз доречнішою, ніж «демілітаризація Широкиного». «За будь-якою логікою, якщо на якійсь ділянці і має здійснюватися «пілотний проект» щодо демілітаризації (хоча сам задум – це фікція, що зрозуміло кожному, хто щось чув про «тактику й стратегію» російсько-терористичних військ на Донбасі), то в Дебальцевому. Тобто на території, яка була одразу ж після підписання горезвісних домовленостей Мінськ-2 захоплена терористами», – пише він. «Демілітаризація по лінії Дебальцеве-Горлівка була б дуже до речі: там зараз градус напруженості не менший, ніж у Широкиному», – упевнений Тимчук.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, президент України Петро Порошенко заявив, що буферна зона на лінії зіткнення не включає місто Маріуполь.

Читайте: Батальйон «Донбас»: терористи захопили території буферної зони на лінії Водяне – Комінтернове

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ