Сурков
Помічник президента РФ Владіслав Сурков

Після відставки фейкового прем’єра ЛНР Ципкалова, який був безпосереднім ставлеником помічника російського президента Владіслава Суркова (справжнє ім’я – Асланбек Дудаєв), а також головним виконавцем його «відкатних схем», сірий кардинал проросійських терористів вимушено відмовився від махінацій із паливно-мастильними матеріалами й нині лише переганяє «матдопомогу» для «республіки» та назад через близький до нього «Миръ»-банк. Про це повідомляє опозиційний Кремлю портал Открытая Россия.

Під час «роботи» з ПММ «відповідальні особи з АП знімали свій відсоток з відкатів та неіснуючих поставок», йдеться в матеріалі. Згідно з повідомленням, за зловживання з ПММ для окупованих районів Луганщини у Суркова відповідав начальник Управління Адміністрації президента РФ із соціально-економічного співробітництва з державами СНД, Республікою Абхазія та Республікою Північна Осетія Олег Говорун, один з тих, хто бере участь у міжнародних перемовинах щодо Донбасу.

Відтепер у пов’язаних із Луганськом фінансових зловживаннях використовується російський ВАТ АКБ «Миръ», який до березня 2014 року називався «Флексінвест Банк» й формально належав фонду Aurora Russia Ltd. – офшорній компанії, зареєстрованій на британському острові Гернсі та керованій підданими Сполученого Королівства. Банк орієнтувався на надання послуг електронних переказів «Юністрім». Однак, в березні 2014 року, змінивши назву, банк перейшов у володіння неназваної групи російських інвесторів, які не є афілійованими з колишніми власниками Aurora Russia Ltd.

«За окремими даними, «Миръ»-банк увійшов до сфери контролю осіб, орієнтованих на Суркова й використовується для організації виведення коштів через систему електронних переказів з «ЛНР», «ДНР», Південної Осетії і Абхазії», – йдеться у розслідуванні.

Відділення цього банку є лише в Москві, підмосковних Митищах та столиці Дагестану – місті Махачкала.

Наголошується, що лідер існуючої в ОРЛО терористичної організації Ігор Плотницький контролюється Москвою через «МГБ ЛНР», яке фактично є підрозділом ФСБ. В інтересах керівника компанії «Роснефть» Ігоря Сечіна, який має власні комерційні інтереси в ОРЛО (вони також пов’язані з ПММ), наприкінці 2015 року клан Суркова за активної участі Плотницького та ФСБ- «МГБ» відсторонили від паливних «схем» незаконного збагачення. Свої посади втратили Ципкалов та «міністр» ПЕК Дмитро Лямін, якого до того ж жорстоко побили та «заарештували».

16 березня 2016 року конфлікт посилився замовним вбивством помічника Плотницького на ім’я Дмитро Карагаєв, якого він називав не інакше як «мій Діма». У скоєнні цього злочину «МГБ ЛНР» звинувачує Суркова та його людей.

Читайте: Сурков їде на Донбас «пиляти» кремлівські гроші

БЕЗ КОМЕНТАРІВ