Mossack Fonseca Рамон Фонсека
Засновник Mossack Fonseca Рамон Фонсека скаржиться, що його оббрехали

Співзасновник фірми Mossack Fonseca Рамон Фонсека  звинуватив авторів розслідування про офшорні компанії в підтасовуванні матеріалів, пише російський портал Newsru.com.

Він заявив, що автори розслідування, отримавши матеріали, неправильно інтерпретували факти. Він також наголосив в інтерв’ю Reuters, що його фірма стала жертвою хакерської атаки.

«Ми виключаємо внутрішню діяльність (через яку в ЗМІ просочилася інформація, – ред). Це не витік. Це злом», – заявив Фонсека, додавши, що фірма вже звернулася до правоохоронних органів.

Фонсека зазначив, що електронні листи, опубліковані ICIJ, були вирвані з контексту. За словами бізнесмена, Mossack Fonseca ніколи не порушувала закони і нікому не допомагала не сплачувати податків або відмивати гроші.

Водночас слова співзасновника панамської фірми про чесність компанії можуть не відповідати дійсності. Так, The Wall Street Journal повідомляє, що Mossack Fonseca з 1986 року створила приблизно 240 тисяч фіктивних фірм по всьому світу.

За інформацією видання, сумнівною діяльністю компанія почала займатися 30 років тому, коли німець Юрґен Моссак об’єднав свою фірму з компанією юриста Рамона Фонсекі. За даними журналістів, Моссак і Фонсека або вчилися, або працювали разом в Лондоні.

Варто зазначити, що в пресі поширилась ще одна версія про походження сенсаційних документів. Як повідомляв портал Caribbean News Now, витік міг статися з вини жінки, яка таким чином нібито хотіла помститися. Колишня співробітниця Mossack Fonseca, яка мала доступ до даних, начебто перебувала в інтимних стосунках з одним із партнерів компанії. Однак роман закінчився погано, і тому жінка нібито вирішила оприлюднити дані про клієнтів фірми.

Нагадаємо, десятки ЗМІ по всьому світу опублікували матеріали про власників великих офшорів, ґрунтуючись на даних «Панамського архіву» – збірки документів про офшорні схеми маловідомої фірми з Панами Mossack Fonseca. В оприлюднених документах фігурують десятки колишніх і нинішніх лідерів держав, політиків та багатих і впливових бізнесменів.

Серед українців – президент Петро Порошенко, колишній прем’єр-міністр Павло Лазаренко, мер Одеси Генадій Труханов, колишні та нинішні народні депутати.

У самій Mossack Fonseca «злив» архіву назвали «кримінальним злочином», а прокуратура Панами наразі проводить власне розслідування і обіцяє «нульову толерантність» порушникам.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ