tsarevy-ch
Глава держави звільнив суддю Печерського райсуду в зв’язку з порушенням присяги

Екс-суддя Печерського районного суду Києва Оксана Царевич, звільнена за порушення присяги, оскаржила це рішення у Вищому адміністративному суді. Про це повідомляють Українські новини, посилаючись на власне джерело.

«Царевич подала в суд позов до президента 30 вересня», – сказав співрозмовник агентства.

Зазначається, що Вищий адмінсуд вже визначив суддю для розгляду цього позову.

Як відомо, президент Петро Порошенко звільнив суддю Печерського райсуду Оксану Царевич у зв’язку із порушенням присяги 29 вересня.

Раніше Вища рада юстиції, розглянувши дисциплінарну справу, порушену щодо Царевич, ухвалила рішення про внесення подання президентові про звільнення з посади цієї судді. Зокрема, у поданні зазначалося, що дії судді Царевич під час розгляду десяти проваджень щодо водіїв-учасників акцій протестів в період з листопада 2013 року, мають упереджений характер.

Як відомо, Царевич за часів Революції Гідності ухвалювала неправомірні рішення проти учасників Автомайдану. Під час переатестації вона пояснила свої дії у 2013-2014 роках так: «Жодна особа не встала та не сказала, що я висловлюю в такий спосіб свій громадянський протест, тому жодних справ Майдану я не вела».

Також Царевич фігурувала у багатьох гучних справах. Зокрема, саме вона обрала для екс-голови парламентської фракції Партії регіонів»Олександра Єфремова у провадженні про розпалювання міжнаціональної ворожнечі запобіжний захід – заставу на 60 тисяч гривень.

Царевич також була слідчою суддею у справах доби Віктора Януковича, зокрема у справі про вбивство Євгена Щербаня, в якому звинувачували Юлії Тимошенко. Також Царевич разом із Сергієм Вовком та Ганною Медушевською належали до колегії суддів у першій справі Юрія Луценка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ