Оксана Царевич
Оксана Царевич

Cумнозвісна 33-річна суддя Оксана Царевич, яка судила судила Тимошенко, Луценка та Автомайдан, знову працює за фахом. Про це 5 липня 2015 року у Facebook повідомив колишній народний депутат від «Батьківщини», активний учасник Революції Гідності 2013-2014 років Андрій Павловський.

«Панове очільники, що це за хр*нь така?! За повідомленнями ЗМІ одіозна суддя Царевич, що засудила Луценко, автомайданівців, зняла браслет, вийшла на роботу і вже встигла кинути за ґрати бійця добровольчого батальйону!», – пише Павловський.

Про те, що Царевич, котру відсторонили від роботи за переслідування учасників автопробігу до Межигір’я, знову взялась вершити правосуддя, першими заявили адвокати у справах Автомайдану, які намагаються домогтися справедливості у Печерському районному суді міста Києва. «…Пані Царевич розглядає справи у Печерському суді. І функціонує повноцінно як суддя», – цитує «Телеканал 24» Романа Маселка, одного із судових захисників автомайданівців, який посилається на офіційну документацію Печерського суду.

До того ж Царевич висловила бажання працювати на посаді судді Печерського районного суду міста Києва безстроково. Про це йдеться в оголошенні на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Як відомо, 17 червня 2015 року Вищий адміністративний суд України скасував відсторонення Царевич від займаної посади. 11 травня Вінницький міський суд відмовив прокуратурі у задоволенні клопотання про продовження терміну запобіжного заходу для судді Печерського районного суду Києва Оксани Царевич.

Прокуратура вимагала, аби щодо Царевич ще на шість місяців було подовжено запобіжний захід у вигляді «особистого зобов’язання»: прибувати до органів досудового слідства на першу вимогу, повідомляти про зміну місця свого перебування і носити електронний браслет. Особисте зобов’язання діяло відносно Царевич, починаючи з 11 березня. 10 березня Вища кваліфікаційна комісія відсторонила Царевич від роботи на посаді судді. 4 березня рішенням Верховної Ради з неї було знято суддівський імунітет. Як заявив під час представлення згоди на арешт Царевич у Верховній Раді України голова Верховного суду України Ярослав Романюк, котрий посилався на звернення генерального прокурора Віктора Шокіна, вона підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального Кодексу України, а саме «ухвалення суддею свідомо неправосудного рішення з мотивів особистої зацікавленості».

Перед цим Царевич обрала для екс-голови парламентської фракції Партії регіонів Олександра Єфремова у справі про розпалювання міжнаціональної ворожнечі запобіжний захід у вигляді застави на 60 тисяч гривень. Царевич також була слідчою суддею у гучних політичних справах доби Віктора Януковича, зокрема, у справі про вбивство Євгена Щербаня, в якому звинувачували Юлії Тимошенко. Також Царевич разом із Сергієм Вовком та Ганною Медушевською входили до колегії суддів у першій справі Юрія Луценка.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ