Кулик
Кулика підозрюють в незаконному збагаченні

Солом’янський районний суд Києва позбавив посадових повноважень військового прокурора антитерористичної операції Костянтина Кулика, підозрюваного в незаконному збагаченні, передає РБК-Україна.

«Слідчий суддя ухвалив від посадових зобов’язань Кулика Костянтина відсторонити терміном на 2 місяці, до 4 вересня», – сказав суддя.

Таким чином, суд задовольнив клопотання НАБУ і САП про відсторонення від посади Кулика, який вів розслідування у справі бізнесмена Сергія Курченка.

«Я не здійснював жодних корупційних дій, не брав жодних грошей… У зв’язку з тим, що мене відрядили до Києва розслідувати справи Януковича, я не маю до всіх епізодів жодного відношення. Зараз стоїть питання про відсторонення мене від посади», – заявив Кулик.

При цьому він вимагав в ході судового засідання допитати в якості свідка військового прокурора АТО Панченка, виконувача обов’язки Кулика на даний момент.

«Чому треба допитати Панченка? Тому, що він виконує мої обов’язки в АТО», – наголосив Кулик.

«Усунути Кулика з посади військового прокурора… на тому судовому засіданні Кулик політизував судовий процес у зв’язку з розслідуванням справи Курченка. Це не пов’язано з розслідуванням жодних справ. Є тільки незаконне збагачення», – зазначила сторона звинувачення, при цьому не заперечуючи, що Кулик є одним з 15 процесуальних керівників з розслідування справ Курченка.

Прокурор САП Сергій Козачина попросив суд усунути підозрюваного від займаної посади на 2 місяці.

Сторона захисту, своєю чергою, представила в ході суду висновок дослідження, проведеного з використанням поліграфа.

«Ми отримали висновок, в ході якого у Кулика зафіксовані ознаки психологічної достовірності», – повідомив адвокат.

За словами заступника керівника САП Максима Грищука, в ході розслідування було встановлено, що майно підозрюваного становить 5 млн. 830 тисяч гривень. При цьому Кулик заробив за рік понад один мільйон гривень, а інкримінована йому сума незаконного збагачення становить понад 2 млн. гривень.

Зазначимо, що на засідання суду прийшли близько 30 представників батальйону «Донбас»,  які вимагали притягнути Кулика до відповідальності.

Нагадаємо, 29 червня слідчі Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуком в квартиру прокурора сил АТО Костянтина Кулика. Слідчі провели обшук, однак жодних доказів проти прокурора не знайшли. НАБУ займається справою Кулика ще з зими.

Читайте: Як заробити мільйони на АТО: стало відомо, в чому підозрюють Кулика

БЕЗ КОМЕНТАРІВ