slavomir-novak
Новак зухвало заявив, що його не бентежать «атаки популістів і націоналістів»

Держагентство «Укравтодор» очолив скандально відомий польський екс-міністр транспорту Славомір Новак. Він виступив з презентацією плану своєї роботи під час засідання Кабміну 19 жовтня, передає Українська правда.

Він пообіцяв домогтися реконструкції українських доріг та інфраструктури, для чого буде запрошувати, зокрема, і міжнародні компанії. Також він має намір представити план реконструкції доріг на наступні п’ять років.

«Зауважу нескромно, що в тому цивілізаційному стрибку, який зробила Польща за останні роки, є і моя заслуга», – сказав він.

Також Новак вважає, що його та інших міністрів «атакуватимуть популісти і націоналісти», але його це не бентежить.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у 2013 році Славомір Новак зі скандалом пішов з посади міністра транспорту Польщі. Журналісти польського видання Wprost «розгледіли» на руці чиновника годинник Maxi Marine Chronometer швейцарської фірми Ulysse Nardin. Вартість аксесуару оцінили щонайменше 17 тисяч злотих (близько 5,5 тисяч доларів США). Окрім того, ЗМІ звинуватили Новака в надмірно тісних контактах з бізнесом.

Згідно з польським законодавством, посадовці зобов’язані декларувати майно, вартість якого перевищує 10 тисяч злотих (близько 3,5 тисячі доларів). Новак у своїй декларації годинник не вказав. У зв’язку з цим прокуратура висунула йому звинувачення.

Новак своєї провини не визнав, але пішов у відставку. Він також, будучи депутатом польського Сейму, відмовився від депутатського імунітету. Екс-міністру загрожувало до трьох років в’язниці, проте справа закінчилася тим, що його зобов’язали заплатити штраф, що відповідав вартості годинника.

У 2014 році екс-міністр потрапив у черговий скандал: той же ж Wprost опублікував розшифровки записів незаконного прослуховування польських політиків, на одній з яких, людина з голосом, схожим на голос Новака, обговорює з людиною, чий голос схожий на голос колишнього заступника міністра фінансів Анджея Парафіяновіча, питання, пов’язані з податковою перевіркою бізнесу дружини Новака.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ