Костянтин Григоришин
2015 року Григоришин посів 75-ту позицію в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії зі статком 1,1 млрд. дол.

Бізнесмен Костянтин Григоришин, уродженець Запоріжжя, основні активи якого перебувають в Україні, отримав українське громадянство. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на інформоване джерело.

Цю інформацію підтвердила Державна міграційна служба. Там наголосили, що реалізація права на набуття громадянства України за територіальним походженням є суб’єктивним правом, залежить тільки від волевиявлення особи і не може бути обмежена державою.

«Громадянин Російської Федерації та Республіки Кіпр Григоришин Костянтин Іванович звернувся до одного з підрозділів міграційної служби із заявою про набуття громадянства України в спрощеному порядку за територіальним походженням відповідно до частини першої статті 8 Закону України «Про громадянство України», в зв’язку з тим, що народився на території України», – уточнили у відомстві.

У ньому нагадали, що в зазначеному законі відсутні підстави, які б унеможливлювали отримання громадянства України за територіальним походженням.

«Отже, наявність будь-якого кримінального судочинства на території України або наприклад, Російської Федерації щодо особи не є підставою для відмови в ухваленні позитивного рішення про отримання особою громадянства України за територіальним походженням», – зазначили у Державній міграційній службі.

Російський підприємець Григоришин, уродженець Запоріжжя та випускник підмосковного МФТІ («Фізтех»), є основним акціонером ПАТ «Сумське НВО імені Фрунзе», а також володіє 75% акцій найбільшого в Східній Європі виробника трансформаторів «Запоріжтрансформатор» й цілою низкою українських енергетичних компаній, житловими та офісними комплексами тощо. У Григоришина, зокрема, орендують приміщення мережеве видання «Українська правда» та телеканал «Громадське TБ».

За даними Forbеs, у 2015 році він посідав 75-ту позицію в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії зі статком 1,1 млрд. американських доларів.

Сумське НВО, що входить до групи «Енергетичний стандарт» Григоришина, – один з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів та комплектних компресорних станцій різного призначення; широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, АЕС.

Компанії Григоришина також володіють 15,3% акцій ВАТ «Турбоатом» – єдиним в Україні виробником турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія постачань підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки.

У власності олігарха також перебуває «Луганське енергетичне об’єднання» («ЛЕО») – монопольний постачальник електроенергії у Луганській області, який категорично відмовляється перереєстровуватися на підконтрольній чинній українській владі території й незаконно вимикає живлення споживачам.

Григоришин пов’язаний родинними зв’язками з сім’єю одного з керівників СБУ часів Кучми, екс-начальником Павлоградського райвідділу Дніпропетровського обласного Управління КДБ СРСР Леонідом Деркачем.

Перебуває у відкритому корпоративному конфлікті з близьким до Яценюка колишнім народним депутатом України Миколою Мартиненком, через що деякі експерти стверджують про певний його вплив на Адміністрацію президента Петра Порошенка.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ