кредит
Гройсман підписав скандальний закон про реструктуризацію боргів

Доля скандального закону про реструктуризацію валютних кредитів за курсом 5,05 грн./дол. тепер залежить від Президента Петра Порошенка. 10 грудня його підписав спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. Документ передали в АП, інформує Інтерфакс-Україна.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 2 липня 2015 року депутати ВРУ ухвалили закон, який зобов’язує банки знизити курси щодо валютних кредитів для споживачів до того рівня, на якому вони були на момент підписання кредитного договору. Це рішення спровокувало значний резонанс у суспільстві і критику з боку експертів через те, що це може призвести до колапсу банківської системи. Крім того, під час голосування були зафіксовані випадки кнопкодавства. Пізніше низка депутатів відкликали свої голоси за цей закон.

Сам Гройсман заявляв про необхідність ветувати закон. «Очевидно, цей закон вимагає ветування, а новий закон повинен бути негайно внесений у Верховну Раду для того, щоби врегулювати питання людей, яких це безпосередньо стосується», – говорив спікер парламенту.

У свою чергу, Нацбанк 3 липня заявив, що ухвалення цього закону завдасть нищівної шкоди фінансовій і банківській системам України, поставить під загрозу добробут усіх громадян. «Якщо всі кредити, надані фізичним особам-резидентам в іноземній валюті, конвертувати в гривню за курсом 5,05 грн/дол., то банківська система зазнає збитків у сумі близько 100 млрд. грн.», – наголошувалося в повідомленні НБУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ