Нідерланди, референдум, Угода про асоціацію між Україною та ЄС
6 квітня 2016 року в Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Противники Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у Нідерландах порушили фінансове законодавство і зловживали бюджетним фінансуванням. Про це повідомляє erasmusjournalisten.

Автор публікації написав про системні зловживання з боку GeenPeil – організації, що ініціювала референдум, а нині є ключовим агітатором проти угоди з Україною.

За даними журналіста, GeenPeil скористалася вадами нідерландського законодавства та домовилася з приватними особами, щоби ті брали державне фінансування для міні-кампаній та дозволяли самій GeenPeil витрачати його.

Стверджується, що у схемі фінансування взяли участь 40 громадян, які подали заявки на фінансування індивідуальних кампаній у максимально дозволеному обсязі – 5 тис. євро. Всі вони перераховували більшість отриманих грошей на рахунок GeenPeil. У підсумку ця організація отримала 150 тисяч євро бюджетних коштів, при законодавчо встановленому обмеженні в 50 тисяч. В комісії з організації референдуму кажуть, що знають про існування такої схеми.

У розслідуванні наводиться фрагмент листування між GeenPeil та громадянами, які були залучені до цієї схеми фінансування.

«Крок 3-а: ви отримуєте субсидію, далі перераховуєте ці гроші нам і ми надаємо вам все необхідне для кампанії. Ми навіть надаємо вам план, де у вашому населеному пункті вам буде найкраще працювати (агітувати). Ми надаємо вам всі агітаційні матеріали та забезпечуємо зв’язок з іншими ентузіастами з вашої громади. На додаток, залишок вашого бюджету можна використати на оплату зусиль волонтерів та для оплати ваших власних витрат», – йдеться в інструкції.

Нагадаємо, 6 квітня 2016 року в Нідерландах відбудеться консультативний референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Згідно з проведеним опитуванням, більшість мешканців країни виступають проти ратифікації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

Читайте: У Голландії випустять туалетний папір із закликами не пускати Україну до ЄС

БЕЗ КОМЕНТАРІВ