Молоко
Молоко – прерогатива північних і багатих країн

Учені провели масштабний моніторинг вживання різних безалкогольних напоїв, який показав, що Скандинавія п’є найбільше за всіх молока, Колумбія – фруктового соку, а Карибські острови – газованої води та підсолоджених напоїв.

«PLoS One» цитує Даріуша Мозафарряна з університету Тафтса в Бостоні: «Як виявилося, географічне розташування було визначальним чинником того, які напої і в якій кількості вживають люди. Наприклад, у Мексиці та в країнах Карибського моря вживання газованої води і домашніх солодких напоїв було максимальним».

Учений та його колеги підготували звіт із даними щодо вживання різних безалкогольних напоїв у 187 країнах світу, на підставі чого розкрили чітку географічну прив’язку певного типу напоїв до кожного з регіонів планети. Приміром, жителі Фінляндії, Швеції та інших країн Скандинавії, а також Ісландії споживали рекордну кількість молока – близько 1,3-1,6 склянки на день, що майже вдвічі більше за середньодобову норму по планеті. Значно менше молока споживають у тропічних та бідних країнах.

Фруктові соки є напоєм розвинених і багатих країн – США, Німеччини, Австралії та інших країн так званого 1-го світу – за винятком бідних Колумбії і Ґабону. Найменше соку пили деякі держави Центральної Африки та Китай.

Якщо говорити про шкідливі безалкогольні напої, то країни Карибського басейну і Мексика посідають тут провідні позиції з великим відривом від конкурентів. У середньому місцеві жителі випивають по дві порції подібних напоїв на день, тоді як загалом у світі цей показник більш ніж вдвічі менший. Найменше газованої води п’ють у Китаї, де місцеві жителі вживають не більше п’ятої частини склянки «коли» на день.

Читайте: Пиво та віскі – секрет довголіття 110-річної американки

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ