Обама, Путін
Уперше за два роки відбулася зустріч Обами та Путіна

На полях саміту Генасамблеї ООН вперше за два роки відбулася зустріч президентів США та Росії – Барака Обами та Владіміра Путіна. Американський лідер вчергове нагадав Москві, що мінські угоди необхідно виконувати, інакше продовження та посилення санкцій не уникнути, пише Українська правда.

Передбачалося, що сторони спілкуватимуться близько 55 хвилин. Однак у підсумку зустріч тривала на 30 хвилин довше. За словами глави Кремля, сторони обговорювали Сирію. Натомість, у Білому домі кажуть, що сторони обговорювали більшою мірою Україну. Сторони не намагалися набирати бали в суперечках, а спробували провести предметну розмову. У Білому домі констатували, що хоч жодного прогресу ані щодо України, ані щодо Сирії не досягти не вдалось, певний сенс у цій зустрічі був.

Вашинґтон знову нагадав Москві що Мінські угоди необхідно виконувати. Однак якщо Кремль проведе вибори в окупованих районах Донбасу без узгодження з офіційною владою України, будь-які розмови про пом’якшення санкцій та відновлення діалогу з РФ втратять сенс. Більш того, якщо РФ продовжить рухатися шляхом зриву угод, санкції неминуче будуть продовжені та посилені.

Крім того на цій зустрічі говорили про те, що маріонетки Москви повинні відкрити повний доступ для представників ОБСЄ до всіх пунктів пропуску, а також почати, нарешті, виведення всіх російських солдатів з окупованих територій, закрити і повернути кордон під контроль України. Тож Обама нагадав Путіну, що до кінця року ще є два місяці – цілком достатньо, щоб реалізувати Мінські угоди.

Читайте: Світ в очікуванні зустрічі Путіна й Обами: злий чи добрий поліцейський?..

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ