СК РФ
Слідком РФ завів справу на Полторака, Муженка та Ляшка

Слідчий комітет Росії порушив кримінальні справи про застосування заборонених методів ведення війни та геноцид щодо українських військових високопосадовців, а також депутата Верховної Ради Олега Ляшка. Про це повідомив офіційний представник Слідчого комітету Владімір Маркін.

На думку російських слідчих, в період з 31 травня по 1 вересня 2015 року невстановлені особи з числа військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії «з метою знищення національної групи російськомовного населення, яке проживає на території ДНР, здійснили прицільні артилерійські обстріли з важких видів озброєння (калібру не менше 122 мм) об’єктів цивільної інфраструктури, які не є військовими цілями в населених пунктах республіки». В результаті зазначених артилерійських обстрілів загинуло 45 осіб, отримали поранення більш як 160 осіб, зруйновано або частково знищено не менш ніж 163 об’єктів, в числі яких житлові будинки, будівля суду, підстанція шахти тощо.

Тим часом Олега Ляшка в СК РФ підозрюють у викраденні мешканця Маріуполя та називають «засновником батальйону «Азов». За версією російського слідства, «17 вересня 2014 року четверо бійців батальйону «Азов» за вказівкою Ляшка незаконно проникли в квартиру жителя міста Маріуполя Дмитра Чайковського. Обшукавши квартиру, підозрювані зв’язали Чайковському руки і, застосовуючи насильство, вивезли його в розташування батальйону «Азов», а потім помістили в металевий контейнер».

У СК РФ стверджують, що «протягом доби Ляшко разом з бійцями названого батальйону жорстоко били потерпілого, а також погрожували вбивством, вимагаючи повідомити інформацію про можливу наявність у нього викраденої зброї. У подальшому підозрювані вивезли Чайковського в багажнику автомобіля на пустир, продовживши катування, але потім відпустили, не отримавши жодної інформації».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 вересня у Слідчому комітеті Росії заявили про право на поширення своєї юрисдикції на схід України і нібито законність кримінального переслідування осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України. В опублікованій того ж дня з цього приводу заяві Міністерства закордонних справ України йдеться, що заяви Слідчого комітету Росії «не мають нічого спільного ані з міжнародним правом, ані з реальністю чи здоровим глуздом».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ