Слідчий комітет РФ «шиє» українським військовим «геноцид»

СК РФ
Слідком РФ завів справу на Полторака, Муженка та Ляшка

Слідчий комітет Росії порушив кримінальні справи про застосування заборонених методів ведення війни та геноцид щодо українських військових високопосадовців, а також депутата Верховної Ради Олега Ляшка. Про це повідомив офіційний представник Слідчого комітету Владімір Маркін.

На думку російських слідчих, в період з 31 травня по 1 вересня 2015 року невстановлені особи з числа військовослужбовців ЗСУ та Нацгвардії «з метою знищення національної групи російськомовного населення, яке проживає на території ДНР, здійснили прицільні артилерійські обстріли з важких видів озброєння (калібру не менше 122 мм) об’єктів цивільної інфраструктури, які не є військовими цілями в населених пунктах республіки». В результаті зазначених артилерійських обстрілів загинуло 45 осіб, отримали поранення більш як 160 осіб, зруйновано або частково знищено не менш ніж 163 об’єктів, в числі яких житлові будинки, будівля суду, підстанція шахти тощо.

Тим часом Олега Ляшка в СК РФ підозрюють у викраденні мешканця Маріуполя та називають «засновником батальйону «Азов». За версією російського слідства, «17 вересня 2014 року четверо бійців батальйону «Азов» за вказівкою Ляшка незаконно проникли в квартиру жителя міста Маріуполя Дмитра Чайковського. Обшукавши квартиру, підозрювані зв’язали Чайковському руки і, застосовуючи насильство, вивезли його в розташування батальйону «Азов», а потім помістили в металевий контейнер».

У СК РФ стверджують, що «протягом доби Ляшко разом з бійцями названого батальйону жорстоко били потерпілого, а також погрожували вбивством, вимагаючи повідомити інформацію про можливу наявність у нього викраденої зброї. У подальшому підозрювані вивезли Чайковського в багажнику автомобіля на пустир, продовживши катування, але потім відпустили, не отримавши жодної інформації».

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 3 вересня у Слідчому комітеті Росії заявили про право на поширення своєї юрисдикції на схід України і нібито законність кримінального переслідування осіб з числа вищого політичного та військового керівництва України. В опублікованій того ж дня з цього приводу заяві Міністерства закордонних справ України йдеться, що заяви Слідчого комітету Росії «не мають нічого спільного ані з міжнародним правом, ані з реальністю чи здоровим глуздом».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ