Майже половину даху катера займають сонячні батареї
Майже половину даху катера займають сонячні батареї

У Кременчуці троє друзів-підприємців сконструювали перший в Україні катер, що працює на сонячній енергії. Уже 1 липня «Білий орел» відправиться у свій перший рейс. Повідомляє nv.ua.

Ідею екологічного катера винахідники взяли зі стандартної конструкції самохідних понтонів американського виробництва. Зняли розміри і внесли свої корективи в конструкцію даху. «Майже половину даху забрали під сонячні панелі, а на катері встановили потужні акумулятори, – каже капітан «Білого орла» Дмитро Грінченко. – Тепер наш понтон може йти на електриці 3 години в похмуру погоду зі швидкістю 4-6км/год, а в сонячну – ще більше. Основний двигун у катері встановлений електричний, однак є додатковий – дизельний. Їм будуть користуватися вночі, коли закінчиться запас акумуляторів, або при проходженні великих відстаней». Конструювання такого катера обійшлося у 15 тис. доларів, які частково надали представники Полтавського обласного відділення Спілки Поляків України. Саме тому на катері є герб Польщі.

Розробники уже зареєстрували катер та готові перевозити людей. На борту судна одночасно може розміщуватись 10–12 пасажирів. Планується, що ціна оренди катера на годину буде близько 300 гривень.

Нагадаємо, нещодавно Інформаційний акцент повідомляв про те, що в Україні з’явилась перша електромаршрутка.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ