Словаки, які воюють на Донбасі, можуть отримати 8 років в'язниці
Словаки, які воюють на Донбасі, можуть отримати 8 років в’язниці

Громадяни Словаччини, які беруть участь у бойових діях на Донбасі на боці сепаратистів, можуть отримати до 8 років ув’язнення. Відповідні зміни до Кримінального кодексу підготувало міністерство юстиції країни, передає Європейська правда.

Відповідно до проекту змін, словакам, які вирішили взяти активну участь в діяльності збройних угрупувань, що діють із порушенням міжнародного права на території іншої країни, загрожує від 2 до 8 років позбавлення волі. У відомстві пояснили, що мають намір змінити законодавство в цілях сприяння завершення належного врегулювання збройних конфліктів у світі, а також запобігання небажаній радикалізації.

«Іноземні бойовики своїми діями збільшили інтенсивність і тривалість збройних конфліктів, в яких вони беруть участь. З іншого боку, вони становлять значний ризик для безпеки держав їхнього походження та транзиту», – йдеться в документі. Варто зауважити, що у поправках до Кримінального кодексу розглядається також покарання і за пасивну участь у діяльності збройних угруповань на території інших держав.

Нагадаємо, Словаччина готує зміни до законодавства, які би враховували поведінку громадян країни, які беруть участь у бойових діях в Україні на боці сепаратистів. ЗМІ повідомляли, що в рамках інтернаціональної бригади, котра воює на боці окупантів Донбасу, було створено чесько-словацький підрозділ.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ