сітка кордон паркан
Аби уникнути катастрофи через навалу арабських біженців, Словенія побудує бар’єр на кордоні з Хорватією

Словенія розпочне почне будівництво бар’єру на кордоні з Хорватією, щоби зупинити приплив мігрантів. Він нагадуватиме конструкції, як у вересні почали монтуватися на кордоні Угорщини й Хорватії. Про це заявив прем’єр-міністр країни Міро Церар, передає посиланням на AP.

За його словами, «наразі майже 30 тисяч мігрантів знаходяться на шляху до Словенії» і ця «велика кількість» може осісти в державі, оскільки сусідня Австрія обмежує їх потік у середньому до шести тисяч на добу. «Якщо ми не будемо діяти вчасно, це може викликати гуманітарну катастрофу на території Словенії», – наголосив Церар.

Як відзначив словенський прем’єр, «технічний бар’єр» може використовуватися для спрямування потоку біженців, а не закриття кордону завдовжки в 670 кілометрів. «Єдина мета цих перешкод, парканів, не допустити розсіювання іммігрантів», – сказав він, підкресливши, що цей захід має тимчасовий характер і «Словенія не закриватиме кордон».

Відтоді як у ніч з 16 на 17 жовтня Угорщина закрила «зелену зону» на кордоні з Хорватією, трафік нелегалів до північно-західної Європи з арабських країн Азії та Африки – першість з яких належить тим, котрі розташовані у театрі бойових дій з «Ісламською державою» – пролягає через Словенію. Даються взнаки й обмежувальні заходи, застосовані в сусідній Австрії.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 21 жовтня парламент Словенії навіть ухвалив закон, який розширює повноваження армії для допомоги поліції в охороні державних кордонів. Залізничне сполучення Словенії з Хорватією припинено.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ