біженці
Парламент Словенії розширив повноваження армії задля стримування потоку мігрантів

Парламент Словенії рано-вранці 21 жовтня ухвалив закон, який розширює повноваження армії для допомоги поліції в охороні державних кордонів. Таким чином влада країни залучила військових до боротьби з потоком мігрантів, який значно зріс після того, як Угорщина закрила «зелену зону» на кордоні з Хорватією в минулі вихідні, повідомляє Reuters.

Новий закон дозволить солдатам контролювати кордон за відсутності поліцейських. Як уточнив раніше словенський Прем’єр-міністр Міро Церар, законопроект не передбачає запровадження в країні екстреного стану й полягає лише в посиленні контролю за міграційним потоком. Перед ухваленням закону прем’єр заявив, що в середу Словенія попросить у Євросоюзу надати поліцейську та фінансову допомогу. За участю поліції армія почала надавати допомогу у стримуванні потоку біженців ще з понеділка. За останні два дні Словенія направила до кордонів 140 солдатів, які повинні допомагати поліцейським.

Від суботи, 17 жовтня, коли Угорщина  закрила «зелену зону» на кордоні з Хорватією, в Словенію прибуло понад 20 тис. мігрантів, щоби перетнути кордон держави з Австрією. Щонайменше шість тисяч з них провели минулу ніч у словенських центрах для розміщення біженців.

Напередодні в Любляні вказали, що Словенія в змозі щодня приймати, реєструвати і переправляти в Австрію не більш ніж 2,5 тис. біженців, тоді як лише протягом одного дня, 19 жовтня, в країну хотіли потрапити близько восьми тисяч мігрантів. Словенські опозиційні партії закликають уряд піти за прикладом Угорщини та побудувати огорожу на кордоні Словенії з Хорватією, щоби зупинити потік мігрантів, який все збільшується. Через ситуацію з біженцями Угорщина раніше звела паркани на кордоні з Сербією й Хорватією. Будівництво загородження на кордоні зі Словенією триває. Чиновник в Міністерстві внутрішніх справ Словенії повідомив, що влада країни не виключає встановлення огорож на прикордонній території, якщо потік мігрантів буде і далі наростатиме.

У Сербії наразі перебувають 12 тис. мігрантів. Близько шести тисяч біженців у вівторок прибули зі Словенії в Австрію.

Читайте: Навала біженців спричинила призупинення залізничного сполучення між Словенією та Хорватією

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ