Міклош
За словами Міклоша, МВФ виплачуватиме Україні транш частинами

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман опинився в скрутному становищі: йому потрібні кредити від МВФ, однак вимоги кредиторів непопулярні. Про це пише оглядач австрійської газети Der Standard Андре Баллен.

Так, український уряд продовжує вести переговори з приводу третього траншу кредиту, обіцяного МВФ. Раніше, як нагадує видання, організація припинила виплату платежів через невдоволення болісно повільною реалізацією реформ в Україні.

Зараз, цілком очевидно, що «в цьому питанні почався рух». МВФ, як заявив радник українського прем’єра і колишній заступник прем’єра Словаччини Іван Міклош, «ухвалив рішення виплачувати транш частинами».

За словами Міклоша, МВФ вимагає поліпшень у пенсійній реформі. Київ, у свою чергу, вже виконав частину вимог: «І від виконання другої частини зобов’язань щодо пенсійної реформи нинішньої осені залежатиме, чи отримає Україна другий транш від МВФ».

Більш конкретно – йдеться про поступове підвищення пенсійного віку до 60 років для жінок. «Чергове підвищення буде вкрай неприємною справою для прем’єра Гройсмана, – коментує автор. – Адже воно посилить соціальне невдоволення в Україні, тим більше що досі пенсії рідко вистачало для забезпечення життя, і багатьом літнім людям доводилося підробляти».

Уже зараз на Гройсмана чинять тиск: його популярність вкрай низька, і за словами київського політолога Олександра Кави, Гройсман перебуває в тіні чинного президента Порошенка.

«Уряд займається підвищеннями тарифів, а не поліпшенням життя людей. У результаті слово «реформи» вже стало лайливим», – резюмує політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ