1
За версією авторитетного американського словника, словом року вперше став суфікс

«Словом року» у світі, за версією авторитетного американського тлумачного словника Merriam-Webster, вперше став суфікс.

Суфікс «-ізм» – складова частина семи «ізмів», які за минулий рік стали рекордсменами не лише за загальним числом запитів, але й за динамікою зростання цікавості до них. Це слова «соціалізм», «фашизм», «расизм», «фемінізм», «комунізм», «капіталізм» і «тероризм».

У другу групу слів, також популярну серед користувачів, увійшли слова marriage (шлюб), hypocrite (лицемір), respect (повага), inspiration (натхнення) і minion (посіпака; так само називаються герої популярних мультфільмів).

Редактор сайту Пітер Соколовські, коментуючи отримані результати, зазначив, що слово «соціалізм» стабільно входило в число найбільш частих запитів, однак за останній рік інтерес до нього зріс на 169%. Пік запитів передбачувано припав на день трансляції теледебатів за участю кандидата в президенти Берні Сандерса, який називає себе соціалістом.

Зацікавлення словами «тероризм» і «фашизм» зросло на тлі терактів у Парижі, Колорадо-Спрінгс і Сан-Бернардіно. На думку Соколовського, це показує зв’язок між загрозою ззовні та загрозою зсередини, зокрема, закручування гайок у зв’язку з підвищенням заходів безпеки після терактів і коментарі Дональда Трампа, який закликав заборонити мусульманам в’їзд до США.

У свою чергу, висування Хіларі Клінтон на пост президента спровокувало інтерес до слова «фемінізм», а події, що викликали появу руху Black Lives Matter, підвищило частоту запитів про значення слова «расизм».

Рішення Верховного суду узаконити одностатеві шлюби на всій території США, закономірно викликало підвищений інтерес до значення слова «шлюб», а вихід мультфільму «Міньйони» – відповідні запити.

У рейтингу найпопулярніших слів, які вживалися у 2012 році, перемогу здобув«хештеґ», який позначається знаком #. Такого висновку дійшли фахівці Американського діалектологічного товариства (ADS).

БЕЗ КОМЕНТАРІВ