бурштин
На Рівненщині затримали священника, який організував «бурштинову» банду

У Кузнецовську Рівненської області співробітники Служби безпеки України викрили організовану групу місцевих жителів, які налагодили систему незаконного видобутку, купівлі та продажу бурштину-сирцю. Про це 22 жовтня повідомив прес-центр СБУ.

«Правоохоронці вилучили у зловмисників знаряддя для видобутку «сонячного каміння» та понад 70 кг унікального бурштину – окремі експонати важать понад 500 г, є ексклюзивними і тому вартість кожного визначається індивідуально», – йдеться у повідомленні. За даними спецслужби, організатором угруповання виявився священик, який залучив до протиправної діяльності свого родича та старосту приходу.

Загальна орієнтована вартість бурштину за цінами «чорного ринку» сягає приблизно 5 млн. грн. Слідчим відділом Управління СБ України в Рівненській області відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. Триває слідство.

Нагадаємо, Міністерство екології та природних ресурсів у разі відсутності позитивних результатів з легалізації видобутку бурштину не виключає можливості запровадження особливого режиму діяльності на територіях, де ведеться його незаконний видобуток. Раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пропонував терміново вжити пакет законопроектів, які допоможуть боротися з несанкціонованим видобутком бурштину, через який Україна щодня втрачає не менш як мільйон доларів.

У середині липня Міністерство екології та природних ресурсів України повідомило, що відкликає всі дозволи на видобуток бурштину, які були видані в 2015 році. У відомстві зазначили, що ліцензії не видаватимуться на час розробки прозорого механізму регулювання діяльності з видобутку та реалізації бурштину.

22 липня тодішній віце-прем’єр Валерій Вощевський доручив Мінекології та Державній службі геології та надр розробити зміни до законодавства для розв’язання проблеми нелегального видобутку бурштину в країні. Віце-прем’єр наголосив на необхідності підготовки комплексної програми розвитку галузі видобутку бурштину, яка сприятиме розвитку регіону за рахунок легального і прозорого механізму використання надр. За його словами, в цій сфері має працювати одне держпідприємство, яке здійснюватиме видобуток та реалізацію бурштину на внутрішньому та зовнішніх ринках.

Україна посідає 2 місце у світі за запасами бурштину, при цьому вирізняється найвищим у світі відсотком бурштину ювелірної якості в покладах.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ