Жан-Клод Юнкер
Юнкер вважає, що Туреччина наразі не здатна інтегруватися в ЄС

Запровадження смертної кари в Туреччині закриє їй шлях у Європейський Союз. Про це заявив голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер, повідомляє РБК-Україна.

За його словами, Туреччина в нинішньому стані не здатна інтегруватися в ЄС.

«Якщо Туреччина завтра вранці поверне смертну кару, то ми негайно припинимо з нею переговори, тому що країні, яка має в своєму законодавчому арсеналі смертну кару, не місце в Євросоюзі», – додав Юнкер.

Нагадаємо, раніше турецький прем’єр-міністр Біналі Їлдирим заявив, що, зважаючи на спробу військового перевороту, Туреччина розгляне можливість повернення смертної кари. У відповідь на це в ЄС нагадали, що жодна країна не може стати членом ЄС, якщо вона запроваджує смертну кару. Президент Туреччини Реджеп Ердоґан розкритикував позицію ЄС.

Читайте: Затриманих заколотників у Туреччині катували – Amnesty International

Нагадаємо, Ердоґан запровадив у країні надзвичайний стан  терміном на 3 місяці. Згодом він повідомив про імовірність його продовження. Крім того, уряд Туреччини планує частково скасувати Європейську конвенцію про права людини.

Світові лідери неоднозначно реагують на дії турецької влади. Зокрема, держсекретар США Джон Керрі заявив, що Туреччину можуть виключити зі складу НАТО, якщо країна й надалі не дотримуватиметься принципів демократії, про що свідчать масові «зачистки» після спроби путчу.

Як відомо, в ніч на 16 липня в Туреччині була зроблена спроба військового перевороту. Більшість організаторів заколоту затримали.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ