Авіакатастрофа під Смоленськом сталася в квітні 2010 року
Авіакатастрофа під Смоленськом сталася в квітні 2010 року

Після падіння авіалайнера під Смоленськом з польськими політиками серед інших загинув останній польський президент в еміграції Ришард Качорівський. На церемонії поховання в труні виявили інше тіло. Як стверджують польські медіа, тіло підмінили в Росії, про що точно було відомо прем’єр-міністру Польщі Дональду Туску. Це повідомляє щотижнева польська газета Gazeta Polska.

Журналіст зазначає, що в руки уряду Польщі повинна була потрапити важлива інформація, яку отримав польський посол Єжи Бар. Послу секретну інформацію передав Петро Литвишко, начальник відділу міжнародного юридичного співробітництва слідчого комітету при Генеральній прокуратурі РФ.

Похорон родини Качинських
Похорон родини Качинських

Литвишко повідомив Єжи Бару, що «аналіз ДНК не підтвердив, що тіло, яке лежало в труні президента Качорівського, насправді належало йому».

Плюс газета зазначає, що Литвишко розповів журналістам про те, що «деякі зразки ДНК теж не підтвердили, що в гробах перебували саме ті особи, яких впізнали родичі».

У виданні переконані, що уряд масив знати про те, що тіла загиблих в авіакатастрофі були підмінені. Газета стверджує, що це знала і влада, і Головна військова прокуратура країни. Але інформація не дійшла до родичів загиблих, а проводити ексґумацію тіл заборонили.

На місце трагедії прибули керівники РФ Владімір Путін і Дмітрій Медведєв
На місце трагедії прибули керівники РФ Владімір Путін і міністр оборони Сергій Шойгу

Як відомо, трагедія сталася в квітні 2010 року неподалік Смоленська. Літак Ту-154 з польськими чиновниками і главою держави Лехом Качинським розбився біля аеродрому «Північний». В авіакатастрофі загинули 96 осіб. Представники польської влади летіли відзначити 70-ту річницю Катинської трагедії.

Нагадаємо, в Польщі звинуватили Росію в приховуванні фактів авіакатастрофи і ухвалили рішення відновити слідство у цій справі. У Польщі створили спеціальний комітет, який розслідує трагедію.

Після розслідування в Москві авіаційний комітет РФ повідомив, що головна причина катастрофи – це помилка пілотів.

Пізніше Антоній Марцеревіч, представник Міністерства оборони, виступив зі звинуваченнями у тому, що Росія має стосунок до трагедії. У Державній думі РФ у відповідь на таку заяву назвали Марцеревіча не зовсім адекватним.

Портрети загиблих у авіакатастрофі під Смоленськом поляків
Портрети загиблих у авіакатастрофі під Смоленськом поляків

БЕЗ КОМЕНТАРІВ