smolens-ka-katastrofa
Майже одразу після катастрофи було відомо, що на уламках Ту-154М є сліди вибухових речовин, проте до жодних наслідків ця інформація не призвела

Стали відомі нові подробиці Смоленської катастрофи, внаслідок якої загинули 96 осіб, зокрема Президент Польщі Лех Качинський. На уламках літака виявлено сліди тротилу, і польська розвідка про це знала, пише Gazeta Polska.

За даними видання, у підготовці візиту Качинського в Росію брали участь чотири співробітники польської розвідки, один з яких загинув у авіакатастрофі.

Стверджується, що офіційно вони були співробітниками міністерства закордонних справ Польщі. Майже одразу після катастрофи їм було відомо, що на уламках Ту-154М є сліди вибухових речовин, проте до жодних наслідків ця інформація не призвела.

Як пише газета, зараз польська прокуратура з’ясовує, чи не було скоєно злочин у зв’язку з цією інформацією. Слідство проводиться таємно.

Як відомо, трагедія трапилась у квітні 2010 року неподалік Смоленська. Літак Ту-154 з польськими чиновниками і главою держави Лехом Качинським розбився біля аеродрому «Північний». В авіакатастрофі загинули 96 осіб. Представники польської влади летіли відзначити 70-ту річницю Катинської трагедії.

Нагадаємо, в Польщі звинуватили Росію в приховуванні фактів авіакатастрофи і ухвалили рішення відновити слідство у цій справі. У Польщі створили спеціальний комітет, який розслідує трагедію.

Після розслідування в Москві авіаційний комітет РФ повідомив, що головна причина катастрофи – це помилка пілотів.

Пізніше Антоній Марцеревич, представник Міністерства оборони, виступив зі звинуваченнями у тому, що Росія має стосунок до трагедії. У Державній думі РФ у відповідь на таку заяву назвали Марцеревича не зовсім адекватним.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ