10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 у Смоленську загинуло 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський з дружиною
10 квітня 2010 року під Смоленськом загинули 96 осіб, зокрема президент Польщі Лех Качинський з дружиною

Записи так званих чорних скриньок літака Ту-154М, який зазнав катастрофи під Смоленськом 2010 року, були сфальшовані: з польських реєстраторів видалили короткий відрізок, на місце якого вставили відрізок із російської скриньки. Про це заявили експерти з підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, повідомляє Польське Радіо.

У вилученому відрізку містилася інформація про неполадки двигуна, генераторів і радіовисотомірів у той момент, коли президентський літак пролітав на висоті 15 метрів.

Як відомо, команда, яку призначив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, вивчає причини Смоленської катастрофи вже протягом півроку.

«Не варто очікувати, що ця комісія представить імена винних. Її завдання полягає в іншому – вказати на ті фактори і події, які призвели до трагедії», – сказав він.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Міністерстві оборони Польщі вирішили розсекретити документи щодо Смоленської катастрофи для об’єктивного встановлення обставин трагедії.

Трагедія трапилась у квітні 2010 року неподалік Смоленська. Літак Ту-154 з польськими чиновниками і главою держави Лехом Качинським розбився біля аеродрому «Північний». В авіакатастрофі загинули 96 осіб. Представники польської влади летіли відзначити 70-ту річницю Катинської трагедії.

Нагадаємо, в Польщі звинуватили Росію в приховуванні фактів авіакатастрофи і ухвалили рішення відновити слідство у цій справі. У Польщі створили спеціальний комітет, який розслідує трагедію.

Після розслідування в Москві авіаційний комітет РФ повідомив, що головна причина катастрофи – помилка пілотів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ