Сноуден
Сноуден хоче повернутися до США і готовий сісти у в’язницю

Колишній співробітник АНБ і ЦРУ Едвард Сноуден, який оприлюднив в пресі секретну розвідінформацію, а потім втік до Росії, заявив, що хоче повернутися в США та готовий заради цього сісти у в’язницю. Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу ВВС.

Нині утікач чекає відповіді Міністерства юстиції США на його пропозицію: «Я згоден піти у в’язницю, і повідомляв про це неодноразово. Єдине, чого я не хочу, це стати стримувальним чинником для людей, які прагнуть поводитися правильно у важких ситуаціях».

У червні 2013 року Сноуден передав газетам Washington Post і Guardian низку секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США і Великої Британії в Інтернеті, після чого втік до Гонконґу, а звідти до Москви, де отримав тимчасовий притулок. У США проти Сноудена порушено кримінальне розслідування за звинуваченням у крадіжці державного майна, незаконному використанні інформації, що стосується національної оборони, а також у навмисному розголошенні секретних даних.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у вересні Сноуден розкритикував Росію за придушення свободи в Інтернеті та втручання в особисте життя громадян, заявивши, що планує залишити країну, яка дала йому притулок. Також він підтвердив, що вважав би за краще знову жити в США. Критикам він нагадав, що спочатку не збирався залишатися в Росії, його змусила до цього відмова 21 країни, до яких він звертався з проханням про надання притулку.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ