Лапа собаки
Дружба людини і собаки

Прабатьківщиною сучасних собак учені назвали гірські райони Центральної Азії, а саме гори Непалу. Попередні дослідження вказували, що собаки походять із Близького Сходу. Такими є висновки одного з наймасштабніших за останній час генетичних досліджень, повідомляє «BBC Україна».

Унаслідок тисячолітньої селекції собаки є одним із найбільш різноманітних видів тварин. Однак усі вони походять від диких вовків, яких люди поступово приручили і включили до груп мисливців. Згідно з припущеннями генетиків, перших таких вовків приручили люди, які жили неподалік нинішньої Монголії чи Непалу.

Дослідник Університету Корнелла у США доктор Адам Бойко і його колеги проаналізували ДНК 4676 породистих псів і 549 бездомних собак, які живуть на волі поблизу людських поселень.

Дослідники вивчали гени, які максимально близькі в хромосомах різних порід собак. Це дозволило їм визначити район приручення перших собак як Центральну Азію. Але кілька інших груп дослідників, які вивчали цю проблему, дійшли цілком інших висновків. Попередні дослідження вказували, що собаки походять із Близького Сходу, де вони могли шукати поживи в поселеннях перших селян, інші називали районом приручення собак Східну Азію або Європу.

Останні результати хоч і не поставлять крапку в дискусіях про те, де приручили перших собак, але, за словами доктора Адама Бойка, висновки його групи сприятимуть новим дослідженням ДНК цих тварин.

Читайте: В Іспанії собака отримав диплом про вищу освіту

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ