ЮНЕСКО вимагає від Києва звільнити буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври від зовнішньої реклами
ЮНЕСКО вимагає від Києва звільнити буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври від зовнішньої реклами

ЮНЕСКО залишила Софію Київську та Києво-Печерську лавру в списку об’єктів Всесвітньої спадщини. Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков, повідомляє прес-служба Київської міської державної адміністрації.

«Було дуже гаряче обговорення. Гостро стояло питання про внесення Софії Київської та лаври до переліку об’єктів, що під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – поінформував Резніков.

Він додав, що питання будівництва на вул. Гончара, 17-23, й досі є актуальним для ЮНЕСКО.

«Восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні. Якщо порушення не будуть усунені, то на 41-й сесії, що відбудеться наступного року, буде знову порушено питання про включення зазначених об’єктів до списку тих, що перебувають під загрозою», – наголосив він.

За словами заступника голови КМДА, також була дискусія щодо будівлі на Кловському узвозі, яка порушує лінію горизонту Лаври.

«Ми пояснили, що Кловський узвіз не в буферній зоні, хоча ми визнаємо, що ця будівля спотворює горизонт», – сказав Резніков.

Чиновник також повідомив, що ЮНЕСКО вимагає від Києва звільнити буферні зони Софії Київської та Києво-Печерської лаври від зовнішньої реклами.

«Окрім позитивного рішення щодо збереження Софії Київської та Лаври у списку ЮНЕСКО об’єктів Всесвітньої спадщини, ми отримали ще одне революційне рішення. І, на моє переконання, вкрай важливе. У тексті резолюції з’явилося суворе попередження ЮНЕСКО про те, що в буферній зоні не повинно бути зовнішньої реклами. І ми будемо приводити територію у відповідність до вимог організації», – наголосив Резніков.

14 липня Київрада зобов’язала забудовника – ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» – в місячний термін знизити висотність комплексу, що будується на вул. Гончара, 17-23, в охоронній зоні пам’ятки архітектури «Софія Київська», до рівня не вищого як 25 метрів над поверхнею землі.

Заповідник «Софія Київська» та Лавра перебували під загрозою виключення через забудову буферної зони, проте за останній час було ухвалено кілька рішень, які переконали ЮНЕСКО залишити їх у списку.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ