Соломоновы острови
Протягом 20 років архіпелаг занурювався у воду щороку майже на сантиметр

Соломонові острови (держава в Тихому океані) протягом 70 років втратили п’ять своїх островів. Такого висновку дійшли вчені. Фахівці з Австралії порівняли фотографії однієї групи островів архіпелагу, які були зроблені в 1946 і 2014 роках. Про це повідомляє Радіо 24.

Замість 33 незаселених островів, зображених на післявоєнних знімках, зараз залишилося лише 28. Решта опинилися під водою в результаті підвищення рівня світового океану. Площа зниклих островів становить приблизно 5 га.

Учені визначили, що протягом 20 років архіпелаг занурювався у воду щороку майже на сантиметр.

Окрім того, через ерозію ґрунту на шести інших, раніше населених островах, жителів розташованих на них сіл довелося переселити.

Нагадаємо, Соломонові острови – країна в західній частині Тихого океану на схід від Нової Гвінеї, складається з декількох сотень островів. Займають площу 27600 км².

Соломонові острови відкрив 1568 року іспанський мореплавець А. Менданья де Нейра, який виміняв у місцевих жителів золото й назвав ці острови Соломоновими, порівнявши їх ыз «Золотою країною Соломона».

Велика Британія встановила протекторат над Соломоновими островами у 1890-х.

Під час Другої світової війни відбулися важкі бої на островах і морські битви. Зокрема, битва за Гуадалканал вважається переломною на Тихоокеанському театрі воєнних дій.

У липні 1978 року Соломонові острови стали незалежними від Великої Британії.

Читайте: Нова забавка для мільярдерів – мобільний приватний острів

БЕЗ КОМЕНТАРІВ