Пілоти Бертран Пікар і Андре Боршберг
Пілоти Бертран Пікар і Андре Боршберг

Навколосвітню подорож завершив літак на сонячних батареях. Solar Impulse 2 приземлявся в Абу-Дабі. Апарат здійснив 17 перельотів і відвідав 9 країн, передає dt.ua.

Уперше в історії пілотам вдалося подолати 40 тисяч кілометрів без використання палива. Під час подорожі за штурвалом літака перебували пілоти Бертран Піккар і Андре Боршберґ.

За цей час вони встановили кілька світових рекордів. Зокрема, вперше здійснили на літаку, який отримує енергію тільки від сонячних батарей, перельоти над Тихим Океаном та Атлантикою.

57970ffcc032c-img-5016Літальний апарат має розмах крил 72 метри і важить близько 2,3 тонн. Розміри літака порівнянні з найбільшим пасажирським перевізником Airbus А380. Порівняно невелику вагу апарату забезпечує конструкція з вуглецевого волокна.

Значну частину літака покривають приблизно 17 тисяч фотоелементів, які в зв’язці з літій-іонними батареями забезпечують роботу двигунів апарата. Може розвивати швидкість до 140 кілометрів за годину. Апарат здатний досягати висоти 12 тисяч метрів.

Нагадаємо, Solar Impulse 2, який стартував в Абу-Дабі, робив зупинки на території Оману, Індії, М’янми та Китаю.

31 травня він вилетів з Нанкіна (Китай) на Гаваї. Через погані погодні умови 1 червня літак екстрено приземлитися в японському місті Наґоя, де майже місяць перебував в очікуванні сприятливих метеоумов.

29 червня Solar Impulse 2 нарешті вилетів з Японії до Гавайських островів і прибув туди 3 липня.

Завершити навколосвітню подорож планувалося в Абу-Дабі в серпні або вересні, проте через технічні проблеми подальші перельоти довелося відкласти.

Читайте: Літак на сонячній енергії вперше перетне Тихий океан

БЕЗ КОМЕНТАРІВ