СОТ
СОТ підтримала ЄС у суперечці з ЄС щодо митних тарифів

Колегія арбітрів Світової організації торгівлі (СОТ) ухвалила рішення на користь Європейського Союзу в суперечці щодо ввізних мит, які Росія запровадила на деякі сільськогосподарські та промислові товари. Це рішення стало першим такого роду щодо Росії з часів приєднання цієї країни до організації 2012 року, передає DW.

«Колегія СОТ повністю погодилася, що російські мита на папір, холодильники і пальмову олію несумісні з її зобов’язаннями у СОТ», – йдеться у заяві Єврокомісії.

Група арбітрів СОТ дійшла висновку, що 11 з 12 рішень Росії, які оскаржував ЄС, не є сумісними із зобов’язаннями Москви не піднімати тарифи вище, ніж ті, які були викладені в її зобов’язаннях як члена СОТ. П’ять із цих рішень змінили з моменту початку процедури розгляду суперечки.

Нагадаємо, 27 липня на засіданні Генеральної ради СОТ у Женеві делегація України закликала Російську Федерацію негайно скасувати необґрунтовані транзитні обмеження та відновити вільний режим транзиту для всіх членів Світової організації торгівлі.

1 липня Росія запровадила додаткові обмежувальні заходи щодо транзиту українських товарів своєю територією. Зокрема, вони передбачають продовження терміну дії продуктового ембарґо щодо низки українських товарів, включаючи продовольство і промислову продукцію, до 31 грудня 2017 року, обмеження на транзит товарів до Казахстану і Киргизстану, повну заборону на транзит товарів, що потрапляють під дію ембарґо або передбачають стягнення мита.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ