За словами Лутковської, сотні в'язнів із так званих ДНР і ЛНР просяться до українських тюрем
За словами Лутковської, сотні в’язнів із так званих ДНР і ЛНР просяться до українських тюрем

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська повідомила, що близько 400 засуджених, які перебувають у місцях позбавлення волі на окупованих територіях Донбасу, висловили бажання відбувати покарання у закладах на територіях, що контролює уряд України – передає Укрінформ.

«Щодо так званих ДНР/ЛНР, то і там, і там в списках близько 200 осіб. По 200. Це ті, які звернулися до мене із проханням про передачу. Є інформація про те, що дуже погано із медичною допомогою, і ті в’язні, які мають хронічні захворювання, взагалі дуже ризикують своїм життям», – повідомила Лутковська.

Крім того, за її словами, є проблеми із харчуванням.

«У будь-якому випадку, я зроблю усе, щоб забрати усіх звідти», – пообіцяла Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Також вона наголосила, що понад 130 засуджених раніше вже перевели з колоній в окупованих районах Донецької області у заклади на території, які контролює Україна. Відповідно до інформації українського омбудсмена, адміністрації в’язниць і таборів на окупованих територіях порушують права ув’язнених.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ