Facebook, Twitter, Google ігнорують прохання активістів забанити профілі осіб, які перебувають під санкціями
Facebook, Twitter, Google ігнорують прохання активістів забанити профілі осіб, які перебувають під санкціями

Найбільші в світі соціальні мережі Facebook, Twitter, а також пошукова система Google ігнорують прохання українських IT-волонтерів блокувати профілі терористів, які перебувають під санкціями США. Про це повідомив український фахівець з веб-безпеки і засновник волонтерської організації «Українські кібервійська» Євген Докукін  на своїй сторінці у Facebook.

«Два місяці Facebook, Twitter і Google відмовляються блокувати терористів, які перебувають під санкціями США. Про це два місяці – з грудня 2015 – їм нагадую, але або жодних відповідей не отримую, або ж стандартні відмазки (коли вони «не бачать порушень», хоча я завжди вказую сайт US Department of the Treasury (сайт Міністерства фінансів США, – ред.) зі списком санкцій)», – йдеться в повідомленні.

За словами Докукіна, за два роки «Українські кібервійська» неодноразово зверталися до адміністрації Google щодо блокування сайтів і акаунтів терористів, які поширювали інформацію провокаційного характеру, проте отримали відмову в 99% випадків.

Більш того, згідно з даними активіста, компанія ігнорує не лише письмові звернення, але й дзвінки. Як приклад він навів випадок, коли в травні громадянка США родом із України зателефонувала до офісу Google з проханням заблокувати ці сайти, проте очікуваного результату це не принесло.

«У компанії надали два юридичні емейли – один для громадян (вона написала, але відповіді не отримала), інший для спецслужб. Одразу ж надав той емейл СБУ, але за 7 місяців вони нічого не зробили і Google не написали (а всі звернення з червня 2014 від мене та інших активістів Google ігнорує або пише відмазки на розміщення матеріалів терористів на їхніх сервісах)», – резюмував волонтер.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ